Державна служба України з надзвичайних ситуацій

Дії до виконання
Дерев’яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) обробити засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності
З'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів здійснити за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Будівлю обладнати системою протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»
Провести замір опору ізоляції і перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання
Сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації забезпечити евакуаційним освітленням.
Приміщення обладнати автоматичною пожежною сигналізацією
Посадовою особою відповідальною за пожежну безпеку пройти навчання з питань пожежної безпеки з отриманням відповідного посвідчення.
Приміщення обладнати системою оповіщення про пожежу
Виконати перевірку захисту будівель, споруд від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів.
Провести технічне обслуговування пожежних кран-комплектів не рідше одного разу на рік і перевірка на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування.
Територію об’єкта, а також будинки, споруди, приміщення забезпечити відповідними знаками безпеки. Знаки безпеки, їх кількість, а також місця їх встановлення повинні відповідати ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности».
Виконати захист будівель та споруд від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а також їх перевірку відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд»
Забезпечити відповідно до законодавства працівників засобами колективного та індивідуального захисту.
Електророзетки, вмикачі встановити на не горючі основи (конструкції) або з підкладанням під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра
Будівлю забезпечити адресним вказівником (назва вулиці, номер будинку), встановленим на фасаді будівлі або іншому видному місці і освітлюваним у темний час доби
Провести технічне обслуговування вогнегасників
Укомплектувати кожен пожежний кран-комплект пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, важелем для полегшення відкривання вентиля.
Забезпечити обладнанням будинку, приміщень системами протипожежного захисту відповідно до вимог ДБН В 2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту". (Пропонується до виконання з 21.02.2020)
Демонтувати на шляхах евакуації горюче оздоблення стін.
Дерев’яні конструкції покрівлі обробити вогнезахисним розчином
Для кожного приміщення розробити та затвердити керівником об’єкта або уповноваженою ним посадовою особою інструкції про заходи пожежної безпеки.
Двері до приміщення електрощитової виконати протипожежними 2-го типу. (Пропонується до виконання з 2006 р.)
Приміщення та територію забезпечити первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності
Нанести на дверцятах пожежних шафок із зовнішнього боку після літерного індексу «ПК» порядковий номер крана та номер телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів
Укомплектувати засобами пожежогасіння, які розміщуються на пожежному щиті, з розрахунку на 1 щит: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., протипожежне покривало - 1 шт., багор або лом та гак - 2 шт., лопати - 2 шт., сокири - 2 шт.
Забезпечити приміщення, первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, бочками з водою, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами, совковими лопатами, пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку. (Пропонується до виконання з 21.02.2020)
Здійснити навчання керівного складу, працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правилам техногенної безпеки
Евакуаційні виходи позначити світловими покажчиками «Вихід»
Захисну споруду цивільного захисту обладнати системами пожежної автоматики і сигналізацією
Вивісити на видимих місцях плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі
Провести навчання фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту на територіальних курсах навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД.
Протипожежні люки на горище та двері електрощитової замінити на сертифіковані в Україні.
Сигнал про спрацювання автоматичної пожежної сигналізації вивести на пульт цілодобового спостереження пожежної охорони
Встановити протипожежні двері в приміщенні електрощитової
Лінії живлення побутових кондиціонерів, забезпечити автономним пристроєм електричного захисту.
Провести технічне обслуговування наявних вогнегасників.
Надати декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єктів господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки орендованих приміщень.
Розробити т а вивісити доповнення (інструкцію) до схематичного плану евакуації, яка затверджена керівником, що визначає дії персоналу щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей.
Провести ідентифікацію об’єкту щодо визначення потенційної небезпеки
Електрощити, групові електрощитки в приміщеннях училища оснастити схемою підключення споживачів з пояснювальними написами і вказаним значенням номінального струму апарата захисту (плавкої вставки).
Відповідальним особам (завідувачі відділеннями) пройти навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях».
Переносні вогнегасники розмістити шляхом навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника;
Будівлю обладнати установками від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів
Захисну споруду забезпечити необхідним майном та засобами на розрахункову чисельність населення, що підлягає укриттю
Заборонити захаращення шляхів евакуації меблями, обладнанням, різними матеріалами на 3-4 поверхах
Встановити вказівні знаки для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння
Забезпечити приміщення, первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками) з визначеного відповідальною особою розрахунку
Люк виходу на покрівлю зі сходової клітки замінити на протипожежний 2-го типу сертифікований в Україні
Відповідальним за пожежну безпеку на об’єкті визначити необхідну кількість первинних засобів пожежогасіння окремо для кожного поверху та приміщення, а також для етажерок відкритих установок.
На об’єкті оновити протипожежний режим, який включає: - порядок утримання шляхів евакуації; - визначення спеціальних місць для куріння; - порядок застосування відкритого вогню; - порядок використання побутових нагрівальних приладів; - порядок проведення тимчасових пожежонебезпечних робіт; - правила проїзду та стоянки транспортних засобів; - порядок відключення від мережі електроживлення обладнання у разі пожежі; - порядок проходження посадовими особами навчання й перевірки знань з питань пожежної безпеки, а також проведення з працівниками протипожежних інструктажів та занять з пожежно-технічного мінімуму з призначенням відповідальних за їх проведення; - порядок організації експлуатації і обслуговування наявних засобів протипожежного захисту; - порядок проведення планово-попереджувальних ремонтів та оглядів електроустановок, опалювального, вентиляційного, технологічного та іншого інженерного обладнання; - порядок збирання членів пожежно-рятувального підрозділу добровільної пожежної охорони та посадових осіб, відповідальних за пожежну безпеку, у разі виникнення пожежі, виклику вночі, у вихідні й святкові дні; - порядок дій у разі виникнення пожежі: порядок і способи оповіщення людей, виклику пожежно-рятувальних підрозділів, електроспоживачів, застосування засобів пожежогасіння; послідовність евакуації людей та матеріальних цінностей з урахуванням дотримання техніки безпеки. Працівники об’єкта мають бути ознайомлені з цими вимогами на інструктажах або під час проходження пожежно-технічного мінімуму.
Встановити для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння вказівні знаки, згідно з ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір», які повинні бути розміщені на видимих місцях на висоті 2-2,5 м від рівня підлоги як усередині, так і поза приміщеннями
Укомплектувати кожен пожежний кран-комплект пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, кнопкою дистанційного запуску насосів, важелем для полегшення відкривання вентиля.
Дерев’яні конструкції покрівлі обробити вогнезахисним розчином. Термін виконання минув у 2014 році. Підтверджується до виконання. (Корецький НВК «Школа I-II ст. – ліцей»)
Встановити світлові покажчики «Вихід над евакуаційними виходами.
Забезпечити ведення документації захисної споруди, у якій відображаються відомості про терміни і результати проведених оглядів, обстежень та випробувань, проведених технічних обслуговувань, поточних та капітальних ремонтів тощо
Визначити для всіх будівель і приміщень виробничого, складського призначення категорія щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки відповідно до вимог ДСТУ Б В.1.1-36:2016 «Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони згідно з «Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок» (Пропонується до виконання з 20.01.2020)
Стан входів та виходів захисної споруди цивільного захисту їх доступність для усіх категорій населення, зокрема – для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення привести у відповідність вимогам з утримання
Встановити сертифіковані в Україні протипожежні двері в електрощитову
Розмістити пожежні кран-комплекти у вбудованих або навісних шафках, які мають отвори для провітрювання і пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання.
Коридори забезпечити евакуаційним освітленням. Світильники евакуаційного освітлення повинні вмикатися з настанням сутінків у разі перебування в будинку людей
Провести заміри опору ізоляції електромереж та захисного заземлення
Обладнати пристроями блискавкозахисту.
На об’єкті відповідним документом (наказом, інструкцією тощо) встановити протипожежний режим
Пофарбувати зовнішні пожежні сходи
У приміщеннях де перебувають люди грати на вікнах виконати такими щоб розкривалися, розсувалися або знімалися.
Забезпечити на території об’єкта освітлення зовнішніх пожежних драбин, протипожежного обладнання, входів до будинків та споруд
Провести вогнезахист дерев’яних конструкцій покрівлі будівлі навчального закладу
Заборонити зниження класу вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах (встановити протипожежний люк на горище).
Заборонити підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи на 1-5 поверхах, підвалі.
надати акти проведення прихованих робіт на прокладання електричних проводів (кабелів) за підвісними стелями
Приміщення, у яких розміщено оргтехніку забезпечити переносними газовими вогнегасниками з розрахунку один вогнегасник ВВК-1,4 чи ВВК-2, але не менше ніж один вогнегасник зазначених типів на приміщення
В навчальному класі зняти глухі ґрати, або встановити таким чином щоб вони розкривалися, розсувалися або знімалися. Під час перебування в цих приміщеннях людей ґрати мають бути відчинені (зняті).
Заборонити, при перебуванні людей у приміщенні, зачинення дверей на шляхах евакуаційних на ключ. (Пропонується до виконання з 21.02.2020)
Пожежний щит доукомплектувати згідно норм належності, а саме: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., покривало з негорючого теплоізоляційного матеріалу або повсті розміром 2 х 2 м - 1 шт., гаки - 3 шт., лопати - 2 шт., ломи - 2 шт., сокири - 2 шт..
Працюючий персонал об’єкту забезпечити засобами індивідуального захисту органів дихання.
Встановити біля місця розташування пожежного гідранту покажчик (об'ємний зі світильником або плоский із застосуванням світловідбивних покриттів) з нанесеними на ньому: - літерного індексу ПГ, цифрового значення відстані в метрах від покажчика до гідранта, внутрішнього діаметра трубопроводу в міліметрах, зазначенням виду водопровідної мережі (тупикова чи кільцева)
Забезпечити освітлювання адресного вказівника у темний час доби
Визначити формування цивільного захисту з обслуговування захисних споруд (призначити осіб, відповідальних за обслуговування та експлуатацію фонду захисних споруд)
Технічний стан захисної споруди цивільного захисту привести у відповідність вимогам з утримання
Пожежні кран-комплекти, що розміщуються у вбудованих або навісних шафках, забезпечити отворами для провітрювання і пристосувати для опломбування та візуального огляду їх без розкривання
У місцях проходу, виходу на зовні кабелів та проводів крізь стіни проходи виконати у трубі, коробі або в будівельних конструкціях з передбаченими отворами з ущільненням порожнин негорючим вогнезахисним матеріалом.
Забезпечити лінії живлення побутових кондиціонерів автономними пристроями електричного захисту (приміщення лекційної аудиторії № 1.127)
Особам, які задіяні на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум).
Шафки пожежних кран-комплектів пристосувати для візуального огляду їх без розкривання
Встановити сертифікований в Україні протипожежний люк виходу на горище.
Розробити інструкцію щодо дій персоналу навчального закладу у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації
Демонтувати облицювання (опорядження) стін в приміщенні аудиторії № 1, яке виконане з матеріалів з невизначеними показниками з пожежної небезпеки. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Захисну споруду цивільного захисту забезпечити первинними засобами пожежогасіння
Переносні вогнегасники в приміщеннях навчального закладу навісити на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5м. від підлоги до нижнього торця вогнегасника, встановити у спеціальні тумби, на підставки тощо.
Забезпечити поступове накопичення, згідно номенклатури накопичення засобів радіаційного та хімічного захисту.
В приміщеннях заборонити підвішування світильників безпосередньо на струмопровід, використання світильників з лампами без захисного суцільного скла (ковпаків).
Всі евакуаційні виходи позначити світловими покажчиками «Вихід»
Не допускати до роботи осіб, які не пройшли навчання, з питань пожежної безпеки, протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки.
Приміщення забезпечити первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками) згідно норм належності.
Провести технічне обслуговування вогнегасників відповідно до наказу МВС України № 25 від 15.01.2018р. «Про затвердження правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників». (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Комунікації, інженерні мережі, інженерне та спеціальне обладнання, системи життєзабезпечення захисної споруди утримувати в належному технічному стані
Вивісити у приміщеннях та на шляхах евакуації відповідні інструкції щодо порядку забезпечення техногенної безпеки та дій працівників об’єкта у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Кожен пожежний кран-комплект забезпечити важелем для полегшення відкривання вентиля
Не допускати влаштування тимчасових електромереж
Захисну споруду забезпечити лікарськими засобами та медичними виробами
Встановити пристрої для самозачинення дверей сходових кліток та коридорів.
Електрифіковані засувки перевіряти не рідше двох разів на рік, а пожежні насоси - щомісяця. Не рідше одного разу на місяць проводити перевірку надійності переведення пожежних насосів з основного на резервне електропостачання з реєстрацією результатів у журналі. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Заключити договір на технічне обслуговування автоматичної пожежної сигналізації із спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання даних робіт
Приміщення обладнати системами протипожежного захисту (системою пожежної сигналізації).
Провести випробування пожежного гідранту на тиск та витрату води пожежного гідранту з оформленням акта
Виходи на покрівлю та горище виконати через протипожежні двері (люки) 2-го типу. (Пропонується до виконання з 2011 р.)
Спеціальний пожежний щит доукомплектувати первинними засобами пожежогасіння, згідно з норм
Заключити договір на планове технічне обслуговування електроустановок закладу з відповідною спеціалізованою організацією.
Приміщення обладнати системою протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 “Інженерне обладнання будинків і споруд”. Термін виконання минув у 2017 році. Підтверджується до виконання. (Самострілівський НВК «ЗШ I-II ст. ДНЗ»)
Не розроблено та не затверджено план реагування на надзвичайні ситуації щодо дій персоналу суб’єкта господарювання у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій
Заклад охорони здоров’я з постійним перебуванням хворих, не здатних самостійно пересуватися, забезпечити засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі з розрахунку на максимальну кількість хворих (стаціонар) та окремо для обслуговуючого персоналу
Провести ідентифікацію об’єкта підвищеної небезпеки.
Обладнати системами автоматичної пожежної сигналізації приміщення навчального закладу, котельні
Забезпечити вказівними знаками для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння
Очистити та не допускати в подальшому захаращення підвальних приміщень побутовими речами тощо
Встановити напис (табло) біля входу в приміщення насосної станції «Пожежна насосна станція» з освітленням уночі.
Провести спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту
Територію забезпечити первинними засобами пожежогасіння: бочками з водою, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами, совковими лопатами, пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку
Заборонити влаштовування незаповненого отвору в протипожежних перешкодах, які відокремлюють електрощитову (протипожежні двері)
Укомплектувати пожежні кран-комплекти №№ 1, 2, 7, 9, 10, 11, 12 пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, важелем для полегшення відкривання вентиля
Пожежонебезпечні господарські та технічні приміщення відділити від інших приміщень протипожежними перегородками 1-го типу з відповідним заповненням прорізів. (Пропонується до виконання з 2006 р.)
Здійснити технічне обслуговування вогнегасників відповідно до до «Правил експлуатації та типових норм вогнегасників» затверджених наказом МВС № 25 від 15.01.2018 року.
Особі, що залучається до проведення інструктажів, навчання і перевірки знань з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, пройти спеціальну підготовку на територіальних курсах, у навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності відповідно до вимог типового положення про них.
Демонтувати глухі грати встановлені на вікнах приміщень, де перебувають люди або виконати легко з’ємними.
Обладнати приміщення установкою автоматичної пожежної сигналізації (АПС).
Демонтувати горюче оздоблення стін шляхів евакуації
Наказом (інструкцією) встановити протипожежний режим
Пожежні кран-комплекти № 2, № 5, № 6, № 7, № 9, поблизу кабінетів № 112, № 426 укомплектувати пожежними рукавами однакового з стволами діаметра (10.05.2018)
Надати акти проведення прихованих робіт електромережі, прокладених під підвісною стелею.
Будівлю та приміщення обладнати системою пожежної сигналізації.
Біля вхідних дверей до захисної споруди встановити табличку розміром 60 х 50 см із зазначенням номера споруди, її балансоутримувача, місць зберігання ключів, особи, відповідальної за утримання та експлуатацію сховища в мирний час, її місцезнаходження і номера телефону
Влаштувати у приміщенні школи евакуаційне освітлення, світлові покажчики “Вихід”.
Створити добровільну пожежну дружину з числа працівників навчального закладу, провести особисте страхування її членів відповідно до вимог нормативно-правових актів
Призначити особу з питань ЦЗ
Забезпечити приміщення СТУ ЕП-1 установкою пожежної сигналізації яка сертифікована в Україні.
Присвоїти кожному вогнегаснику інвентарний номер.
Обладнати інформаційно-довідковий куточок з питань цивільного захисту.
Захисні споруди утримувати у стані, що дозволяє привести їх у готовність до використання за призначенням у визначені законодавством терміни відповідно до Вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09 липня 2018 року № 579. Пропонується до виконання з 2018 року
Евакуаційні виходи з будівлі позначити світловими покажчиками «Вихід» білого кольору на зеленому фоні, підключеними до джерела живлення аварійного (евакуаційного) освітлення Запропоновано до виконання з 15.11.2017 року
Обладнати зовнішнім протипожежним водопроводом
Влаштувати другий евакуаційний вихід з другого поверху школи
На вікнах приміщень, грати встановити таким чином, щоб вони розкривалися, розсувалися або знімалися
Розмістити інформацію про заходи безпеки та відповідну поведінку населення в разі виникнення аварії
Пожежні кран-комплекти привести в працездатний стан
Приміщення школи обладнати системою оповіщення про пожежу 3 типу (мовленєва з покажчиками «Вихід»)
Заборонити застосування саморобних подовжувачів, які не відповідають вимогам ПУЕ, що пред’являються до переносних (пересувних) електропроводок;
У приміщеннях, пов’язаних з перебуванням дітей, килими, паласи, килимові доріжки прикріпити до підлоги
в приміщеннях заборонити улаштування та експлуатацію тимчасових електромереж
Приміщення обладнати системою оповіщення людей та управління евакуацією людей у відповідності до ДБН В.2.5-56:2014. "Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту". (пропонувалось до виконання з 14.06.2018р.)
До пожежонебезпечних господарчих приміщень (комор) встановити протипожежні двері 2-го типу з мінімальним класом вогнестійкості ЕІ 30. (Пропонується до виконання з 2006 р.)
Забезпечити встановлення у службових приміщеннях навчального закладу радіотрансляційних точок для передачі інформації з питань цивільного захисту.
Приміщення ДНЗ обладнати системою протипожежного захисту.
Двоє дверей на шляхах евакуації на 1 та 2 поверсі лівого крила школи влаштувати так щоб вони відчинялися в напрямку виходу з приміщень.
Забезпечити своєчасне обслуговування та технічну експлуатацію електрообладнання і електромереж, проведення профілактичних оглядів, планово-попереджувальних ремонтів відповідно до ПУЕ та ПТЕ.
Двері сходових кліток, коридорів, холів, тамбурів забезпечити пристроями для самозачинення.
Провести експертне обстеження устаткування газового господарства
Провести технічне обслуговування всіх наявних вогнегасників. (Пропонується до виконання з 2014 р.)
Встановити протипожежний режим, який повинен включати: - порядок утримання шляхів евакуації; - порядок застосування відкритого вогню; - порядок використання побутових нагрівальних приладів; - правила проїзду та стоянки транспортних засобів; - порядок відключення від мережі електроживлення обладнання та вентиляційних систем у разі пожежі; - порядок організації експлуатації і обслуговування наявних засобів протипожежного захисту; - порядок проведення планово-попереджувальних ремонтів та оглядів електроустановок, опалювального, вентиляційного, технологічного та іншого інженерного обладнання.
Влаштувати раструби на вогнегасниках.
Провести ідентифікацію потенційно-небезпечного об'єкту з урахуванням усіх чинників небезпеки.
Розробити інструкцію та забезпечити своєчасне очищення будинків, приміщень і споруди від горючого сміття. (Пропонується до виконання з 21.02.2020)
Не створено на об’єкті матеріальний резерв для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій
Системи водопостачання, каналізації і опалення захисної споруди відремонтувати та захистити від корозії
Відгалуджувальні та з’єднувальні коробки закрити кришками з негорючих або важкогорючих матеріалів.
Інженерні комунікацій захисної споруди цивільного захисту пофарбувати відповідно до їх призначення
У шафах пожежних кранів влаштувати отвори для провітрювання і пристосувати для опломбування та візуального огляду їх без розкривання.
Визначити особовий склад формування (відповідальні особи) їх посадові обов’язки та підготовленість
двері електрощитової в підвальному приміщенні та двері, що ведуть на горище (покрівлю) зі сходової клітки виконати протипожежними з класом вогнестійкості ЕІ 30 хвилин (пропонується до виконання з 2018 року)
В приміщенні ДНЗ демонтувати горючі матеріали, які використовуються для облицювання стін на шляхах евакуації
Заповнити отвір у протипожежній перешкоді, яка відокремлює приміщення електрощитової від інших приміщень
З’єднання відгалуження жил електропроводів живлення в розподільчих коробках виконати за допомогою гвинтових затискачів. Місця з’єднання жил проводів і кабелів, а також з’єднувальні та відгалужувальні затискачі повинні мати мінімальний перехідний опір, щоб уникнути їх перегрівання і пошкодження ізоляції стиків. Втрати опору ізоляції на стиках повинні бути не більше втрат опору ізоляції на цілих жилах цих проводів і кабелів.
Двері сходових клітин обладнати пристроями для самозачинення. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Провести ремонт приміщень захисної споруди відповідно до чинних положень про проведення планово-попереджувальних ремонтів будівель і споруд залежно від їх основного функціонального призначення
Розмістити пожежні щити (стенди) на території гуртожитку з розрахунку один щит (стенд) на 5000 м-2 захищуваної площі. (Пропонується до виконання з 21.02.2020)
Забезпечити знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007, ГОСТ 12.4.026-76 будівлю котельні школи
пройти навчання з питань цивільного захисту керівником підприємства або уповноваженої особи на виконання функцій цивільного захисту на територіальних курсах
Встановити електророзетки на не горючу основу (конструкції) у приміщені котельні та закладі. (Пропонується до виконання з 24.07.2019)
Відповідальним за пожежну безпеку визначити необхідну кількість первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), ДНЗ не у повному обсязі забезпечено вогнегасниками.
Провести ідентифікацію об'єкту та узгодити її з державним інспектором техногенної безпеки
Провести технічне обслуговування вогнегасників. (Пропонується до виконання з 13.01.2020)
Присвоїти вогнегасникам облікові (інвентарні) номери за прийнятою на об’єкті системою нумерації.
Провести ремонт блискавкозахисту будівлі школи, обладнати блискавкозахистом будівлю дитсадка, котельні. Пропонується до виконання з 2007 року.
Дерев’яні конструкції перекриття, а також дерев’яні конструктивні елементи будівлі обробити вогнезахисним розчином з оформленням акта обробки. (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)
Забезпечити I-шу категорію надійності електропостачання протипожежних насосів.
Двері на евакуаційному виході влаштувати таким чином щоб вони відчинялись в напрямку виходу людей з будівлі
Встановити біля пожежного водоймища покажчик з літерним індексом ПВ, цифровими значеннями запасу води в кубічних метрах та кількості пожежних автомобілів, котрі можуть одночасно встановлюватися на майданчику біля водойми.
Заборонити облицювання стін на шляхах евакуації горючими матеріалами
Визначити категорію щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки будівлі складу, яку необхідно позначати на вхідних дверях до приміщення, а також у межах зон усередині приміщень та ззовні
Інструкції для працівників охорони (сторожів, вахтерів, вартових) знаходяться у невідповідності до вимог пожежної безпеки, в них не визначено їхні обов'язки щодо контролю за додержанням протипожежного режиму, огляду території і приміщень, порядок дій в разі виявлення пожежі, а також не вказано, хто з посадових осіб об’єкта має бути викликаний у нічний час у разі пожежі
На підходах до захисної споруди поновити покажчики напрямків руху до неї.
Забезпечити обладнання приміщення навчального корпусу системою пожежної сигналізації та системою оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей у відповідності до вимог пункт 4.1 Таблиці А.1 Додатку А (обов’язковий) та пункт 20 Додатку Б (обов’язковий) ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту». (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Розробити плани евакуації з відповідного поверху із зазначенням даного номера, кімнати, евакуаційних виходів та шляхів руху до них, місць розміщення первинних засобів пожежогасіння та ручних пожежних сповіщувачів, а також необхідний пояснювальний текст і пам'ятка про дії на випадок виникнення пожежі
Приміщення будівлі обладнати системою автоматичної пожежної сигналізації з виводом сигналу від приймально-контрольного приладу на пульт централізованого пожежного спостерігання (пропонується до виконання з 2014)
В повному обсязі провести технічне обслуговування наявних вогнегасників. (Пропонується до виконання з 2014 р.)
Відновити другий евакуаційний вихід по самостійному (окремому) шляху евакуацій з першого поверху корпусу №1 всупереч вимогам пункту 7.2.4 ДБН В.1.1-7:2016 "Пожежна безпека об'єктів будівництва".
Демонтувати на шляхах евакуації облицювання з горючого матеріалу з вищою пожежною небезпекою ніж Г2, В2, Д2, Т2 стін 1-го.
Об'єкт забезпечити необхідною кількістю води для цілей пожежогасіння
Позначити пожежний щит (стенд) літерним індексом «ПЩ» та вказати номер телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів. (Пропонується до виконання з 17.01.2020)
Обладнати будівлю гуртожитку системою протипожежного захисту (системою пожежної сигналізації та системою керування евакуюванням людей) відповідно вимогам, пункту 2.1 таблиці А.1 додатку А (обов’язковий), пункту 15 таблиці Б.1 додатку Б (обов’язковий) ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»
Забезпечити всіх працівників засобами індивідуального захисту, а саме промисловими засобами захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин у разі виникнення надзвичайних ситуацій в умовах мирного стану на хімічно небезпечних об'єктах (з розрахунку 1 протигаз (засіб індивідуального захисту) на одну особу та додатково два відсотки загальної кількості працюючого персоналу) відповідно до п. 3 ПКМУ № 1200 від 19.08.2002 року.
Забезпечити підтримання експлуатаційної придатності (технічне обслуговування) систем протипожежного захисту приміщень будівлі навчального корпусу закладу, відповідно до вимог ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту"
Заборонити експлуатацію тимчасових дільниць електромережі (пропонується до виконання з 2018)
Приміщення відділень обладнати автоматичною пожежною сигналізацією у відповідності до ДБН В.2.5-56:2014. (крім відділення №14 де вона встановлена) (пропонувалось до виконання з 14.06.2018р.)
Двері, які ведуть на сходові клітини обладнати пристроями для їх самозачинення
Забезпечити обладнання системами пожежної сигналізації та система керування евакуюванням людей
Черговий персонал забезпечити пристроями фільтрувальними для саморятування під час пожежі та організації евакуації людей у разі виникнення пожежі. (Пропонується до виконання з 2019 р.)
Розробити та розмістити на видимих місцях плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі. (Пропонується до виконання з 21.02.2020)
Пожежну водойму відремонтувати та заповнити водою
Двері на шляхах евакуації забезпечити відчинення в напрямку виходу з будівель (приміщень).
Відділити приміщення електрощитових протипожежними перешкодами відповідно вимог ДБН В.1.1-7-2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва». (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
обладнати пристроями для самозачинення двері сходових кліток
Демонтувати турнікет на шляху евакуації. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Розробити та затвердити керівником підприємства план ремонту сховища на поточний рік.
Розробити положення про об’єктову комісію з питань надзвичайних ситуацій
Виконати замір опору ізоляції електричної мережі та електроустановок.
Пофарбувати трубопроводи й насоси у відповідний колір згідно з ГОСТ 14202-69 «Трубопроводы промышленных предприятий. Опознавательная окраска, предупреждающие знаки и маркировочные щитки».
Забезпечити виведення тривожного сповіщення від приладу приймально-контрольного пожежного системи протипожежного захисту приміщень навчального корпусу закладу на пульт пожежного спостерігання згідно вимог пункту 5.8 ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту"
Комісією здійснити перевірку стану наявного вогнезахисного покриву (просочення), за результатами скласти акт перевірки.
Приміщення електрощитової відокремити від суміжних приміщень протипожежними перегородками із заповненням отворів сертифікованими протипожежними дверима.
Огорожу на покритті будівлі відремонтувати та пофарбувати (Спортивний комплекс)
Забезпечити працівників засобами захисту органів дихання. (Пропонується до виконання з 2019 року)
Вказати на пожежних щитах (стендах) їх порядкові номери та номер телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів.
Вивісити на видних місцях інструкції про заходи пожежної безпеки
Демонтувати матеріал, який застосовується для облицювання стін на шляхах евакуації (1 поверх коридору), або направити на лабораторне дослідження зразки даного матеріалу для визначення показників пожежної небезпеки. (Підтверджується до виконання з 2018 року.)
Відкоригувати схематичні плани евакуації
Систему димовидалення привести в працездатний стан та обслуговувати. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Встановити протипожежні двері 2-го типу до приміщення електрощитової. (Пропонується до виконання з 2006 р.)
Визначити групу горючості будівельних матеріалів (вагонки ПВХ та МДФ, ДСП, ДВП, ОСБ плити) у приміщеннях будівлі школи
Двері другого евакуаційного виходу з першого поверху влаштувати так щоб вони відчинялися в напрямку виходу з приміщення.
надати акт вводу систем протипожежного захисту (пропонується до виконання з 2017 року)
Пожежні кран-комплекти укомплектувати пожежними рукавами та стволами.
Закрити захисним суцільним склом (ковпаком) електросвітильник з лампою розжарювання в приміщенні кладової.
Евакуаційні виходи дозабезпечити світловими покажчиками «Вихід» (Навчальний корпус № 5)
У приміщеннях на видимих місцях біля телефонів вивісити таблички із зазначенням номера телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів
Провести ремонт автоматичної пожежної сигналізації.
надати надано підтверджуючі документи, щодо виводу тривожних сповіщень від приймально-контрольного приладу системи протипожежного захисту на пульт пожежного спостерігання (підтверджується до виконання з 2019 року)
Надати акт перевірки відповідності системи автоматичної пожежної сигналізації (АПС) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 року «Системи протипожежного захисту».
Оснастити електрощити, групові електрощитки схемою підключення споживачів з пояснювальними написами. (Пропонується до виконання з 21.02.2020)
Не забезпечено працівників об'єкта засобами індивідуального захисту. Обсяги забезпечення засобами радіаційного та хімічного захисту, їх типи, визначаються суб'єктом господарювання за погодженням з територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій
Забезпечити будівлю необхідною кількістю води для зовнішнього пожежогасіння, відповідно до вимог пункту 6.2.3 таблиці 4 ДБН В.2.5 - 74:2013
Пожежний резервуар заповнити необхідною кількістю води і утримувати таким чином, щоб забезпечити безперешкодний забір води пожежними автомобілями
Підвальні поверхи очистити від горючих матеріалів
Не допускати куріння за межами спеціально відведених місць.
Демонтувати турнікети на шляху евакуації.
Демонтувати тимчасову електромережу, за допомогою якої здійснено підключення побутової техніки (кімната 413)
Демонтувати грати на вікнах в приміщеннях корпусу навчального закладу або забезпечити їх розкривання розсування в період коли в даних приміщеннях перебувають люди. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
На покритті будівлі встановити огорожу (Навчальний корпус № 3)
Сходові клітки, коридори, проходи та інші шляхи евакуації забезпечити евакуаційним освітленням відповідного до вимог будівельних норм та правил улаштування електроустановок. (пропонувалось до виконання з 14.06.2018р.)
Обладнати інформаційно-довідковий куточок з питань цивільного захисту, для утримання працівниками відомостей про конкретні дії у надзвичайних ситуаціях (Малосовпівська ЗШ I-II ст.)
Демонтувати глухі металеві грати, встановлені на вікнах приміщень в кабінетах: завгоспа, бухгалтерії (або провести заміну цих грат на розкривні, розсувні чи легкоз’ємні, які повинні бути відкриті під час перебування в цих приміщеннях людей)
Вікна сходових кліток забезпечити створками або фрамугами, що відчиняються площею не менше 1,2 м. кв. на поверх.
Встановити світлові покажчики “Вихід” над дверима евакуаційних виходів з приміщення дитсадка. Пропонується до виконання з 2003 року.
Провести обов’язкове особисте страхування членів добровільної пожежної дружини.
Усім працівникам при прийнятті на роботу на робочому місці пройти інструктажі з питань пожежної безпеки. (Сторожівський НВК «ЗШ I-II ст. ДНЗ»)
Наказом керівника призначити посадову особу, відповідальну за утримання вогнезахисного покриву
Влаштувати таблички позначення та покажчика маршруту руху до захисної споруди цивільного захисту
Формування цивільного захисту з обслуговування захисної споруди забезпечити спеціальним інвентарем та майном, у тому числі засобами індивідуального захисту, радіаційної і хімічної розвідки, спеціальної обробки, зв’язку.
Влаштувати евакуаційне освітлення на шляхах евакуації з приміщень НВК, світлові покажчики “Вихід”.
У приміщення котельні не допускати до роботи осіб, які не пройшли навчання з пожежно-технічного мінімуму та не отримали відповідних кваліфікаційних посвідчень
Звільнити шляхи евакуації від меблі, обладнання, різних матеріалів. (Пропонується до виконання з 21.02.2020)
Коридори, та інші шляхи евакуації з приміщень відділення обладнати евакуаційним освітленням, згідно вимог ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва»
Заборонити складування горючих матеріалів на відстані менше 1 м від електроустаткування та під електрощитами (пропонується до виконання з 2018 року);
Приміщення та територію забезпечити відповідними знаками безпеки. (Колодіївська філія Великомежиріцького ліцею)
Під час експлуатації об’єкта забезпечити рівень пожежної безпеки, встановлений законодавством, яке було чинним на момент початку використання об’єкта. (З 2 поверху забезпечити 2 евакуаційний вихід по самостійних (окремих) шляхах евакуації.)
Привести у працездатний стан пожежні кран-комплекти
Забезпечити проведення інструктажів за програмою загальної підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях
Будинки забезпечити адресними вказівниками (назва вулиці, номер будинку), встановленими на фасадах будівель або інших видних місцях і освітлюваними у темний час доби
Визначити формування цивільного захисту з обслуговування захисної споруди.
Будівлі захистити блискавко захистом згідно вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавко захисту будівель і споруд».
Встановити на дверях евакуаційних виходів внутрішні запори, які відчиняються з середини без ключа.
Влаштувати протипожежні люки 2-го типу (ЕІ 30), розміром не менше 0,6х0,8 метра, при виході на покрівлю.
Приміщення електрощитових відокремити від інших приміщень сертифікованими протипожежними дверима (крім електрощитової на 2-му поверсі поліклініки)
Передбачити по одному газовому вогнегаснику з величиною заряду вогнегасної речовини 3 кг і більше на 20 м2 площі підлоги електрощитової.
евакуаційні виходи з приміщень поверхів забезпечити замками що легко відчиняються з середини (пропонується до виконання з жовтня 2018 року);
Підвальний поверх очистити від горючих матеріалів
Посадові особи діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, не пройшли навчання в установленому законодавством порядку
Приміщення будівлі не обладнані системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації та система керування евакуюванням (в частині систем оповіщення про пожежу і покажчиків напрямку евакуювання)
Не допускати до роботи особи (завідуюча відділенням), які не пройшли навчання з пожежної безпеки, але проводять з персоналом інструктажі з питань пожежної безпеки.
Провести технічне обслуговування наявних вогнегасників на спеціалізованому пункті відповідно до правил експлуатації вогнегасників
вогнегасники встановити в легкодоступних та видних місцях
Визначити необхідну кількість первинних засобів пожежогасіння окремо для кожного поверху та приміщень. (Пропонується до виконання з 21.02.2020)
Призначити формування (ланки або групи) для обслуговування захисних споруд у період використання їх за призначенням, а також для здійснення експлуатації та перевірок інженерно-технічного обладнання
приміщення будівель підприємства обладнати системою пожежної сигналізації з передаванням тривожних сповіщень від приладу приймально-контрольного пожежного системи протипожежного захисту будівлі (приміщення), на пульт пожежного спостерігання, відповідно ДБН В.2.5-56 «Системи протипожежного захисту» (пропонується до виконання з 2014 року);
Створити об’єктову комісію з питань надзвичайних ситуацій
Забезпечити проведення спеціального об’єктового тренування з питань цивільного захисту
надати договір на технічне обслуговування існуючої системи автоматичної пожежної сигналізації з спеціалізованою організацією, яка отримала ліцензію на право виконання цих робіт (пропонується до виконання з 2017 року)
Забезпечити майном та документацію формування з обслуговування сховища.
Розробити посадову інструкцію для особи з питань ЦЗ
Для встановлення наявності або відсутності джерел небезпеки, які можуть ініціювати виникнення надзвичайних ситуацій, а також визначення рівнів можливих надзвичайних ситуацій, не проведено ідентифікацію об’єкта господарської діяльності та не узгоджено її з ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.
Приміщення електрощитової, відділити протипожежною перешкодою (протипожежними дверима), відповідно до вимог ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва».
Усі пожежні кран-комплекти укомплектувати пожежними стволами та важелями для полегшення відкривання вентилів. (Термін виконання минув 01.08.2019).
Забезпечити обладнання приміщення гуртожитку системою пожежної сигналізації . (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
ПРУ 65838 утримувати згідно наказу МВС України від 09.07.2018 № 579 (Сторожівський НВК «ЗШ I-II ст. ДНЗ»)
Забезпечити приміщення електрощитової протипожежними дверима.
Не допускати замикання на замки та інші запори, що важко відчиняються зсередини, двері на евакуаційних виходах.
Забезпечити первинними засобами пожежогасіння та сертифікованими в Україні вогнегасниками згідно норм належності приміщення дитсадка. Пропонується до виконання з 2017 року.
На шляху евакуації запасного виходу №3 демонтувати або обладнати пандусом поріг, який перешкоджає вільній евакуації людей.
В приміщенні школи встановити автоматичну пожежну сигналізацію
Заборонити зачинення зсередини на ключ дверей евакуаційного виходу з ауд. № 304. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Дообладнати пристроями блискавкозахисту
Приміщення та територіюзабезпечити первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності. Термін виконання минув у 2019 році. Підтверджується до виконання. (Сапожинський НВК «ЗШ I-II ст. ДНЗ»)
Виконати двері електрощитової протипожежними 2-го типу з межею вогнестійкості не менше ЕІ 30 відповідно до пунктів 6.4, 6.5 ДБН В.1.1-7-2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва». (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням. Світильники евакуаційного освітлення вмикаються з настанням сутінків у разі перебування в будинку людей. Евакуаційне освітлення передбачається у прохідних приміщеннях, коридорах, холах, вестибюлях, на сходах, у фізкультурно-спортив¬них і актових залах, роздягальнях, кухнях. Світлові покажчики «Вихід» повинні бути приєднані до мережі евакуаційного або аварійного освітлення. Най¬менша освітленість повинна бути 0,5 лк на підлозі при-міщення
заборонити експлуатацію проводів з пошкодженою ізоляцією
Не проведено об’єктові тренування і навчання з питань цивільного захисту
Розробити та затвердити Програму підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях
Підтримання експлуатаційної придатності СПЗ провести відповідно до вимог ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» (Не надано документи щодо виводу тривожних сповіщень від приймально-контрольного приладу систем протипожежного захисту на пульт централізованого пожежного спостерігання СПС, договір на технічне обслуговування СПС) (пропонується до виконання з 2018)
Демонтувати на шляхах евакуації пороги, виступи, які перешкоджають вільній евакуації людей.
Влаштувати захист будівлі від прямих попадань блискавки та її вторинних проявів (пропонувалось до виконання 31.10.2019 року).
Демонтувати у приміщеннях громадського призначення, а саме хол КПП-13 опорядження (облицювання) стін матеріалами з невизначеними показниками щодо пожежної небезпеки.
Замінити гумові прокладки дверей і ставень сховища.
двері, що відокремлюють сходові клітини від коридорів обладнати пристроями для само зачинення, а також заборонити фіксування самозачинених дверей у відчиненому положенні (підтверджується до виконання з 2019 року)
Вихід на горище не виконано через протипожежний люк 2-го типу
Будівлю не забезпечено адресним вказівником (назва вулиці, номер будинку), встановивши його на фасаді будівлі або іншому видному місці та таким чином щоб він був освітлений в темний час доби
Килими, килимові доріжки забезпечити помірно небезпечними щодо токсичності продуктів горіння та повинні мати помірну димоутворювальну здатність та відповідати групам поширення полум'я РП1, РП2
Працівників закладу забезпечити засобами захисту органів дихання.
Провести ідентифікацію потенційно – небезпечного об’єкту. (пропонується з 13.04.2018 року)
На випадок відключення електроенергії обслуговуючий персонал, де у вечірній та нічний час можливе перебування людей, забезпечити електричними ліхтарями. Кількість ліхтарів визначається адміністрацією, виходячи з особливостей об’єкта, наявності чергового персоналу, кількості людей у будинку (але не менше одного ліхтаря на кожного працівника, який чергує на об'єкті у вечірній або нічний час).
Приміщення бібліотеки обладнати системою механічного димо- та тепловидалення. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Встановити протипожежні люки виходів на горище школи
Не допускати експлуатацію світильників зі знятими ковпаками (розсіювачами) (Навчальний корпус)
Заборонити зачинення двері на шляху евакуації на навісні замки
Виконати обробляння дерев’яних елементів горищних покриттів (крокви, лати) будівель вогнезахисними засобами, що забезпечують І-шу групу вогнезахисної ефективності
Провести заміри опору ізоляції електромережі
Евакуаційні виходи будівлі позначити світловими покажчиками з написом «Вихід» білого кольору на зеленому фоні, підключеним до джерела живлення евакуаційного (аварійного) освітлення, або таким, що переключаються на нього автоматично у разі зникнення живлення на їх основних джерелах живлення. (пропонувалось до виконання з 14.06.2018р.)
Провести перевірку засобів радіаційного та хімічного захисту відповідно до Порядку забезпечення населення і особового складу невоєнізованих формувань засобами радіаційного та хімічного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2002р. №1200.
Евакуаційні заходи щодо працівників та майна суб’єкта господарювання під час виникнення надзвичайних ситуацій не організовано
Провести ремонт блискавкозахисту будівлі школи.
п. 4 пп.1 розділу V
Дерев’яні конструкції горищного приміщення обробити засобами вогнезахисту
На об’єкті з масовим перебуванням людей створити об’єктову систему оповіщення в навчальному закладі.
Демонтувати опорядження (облицювання) стін виконаних з горючих матеріалів
Виконати ремонт щодо герметизації захисно-герметичних дверей і ставень лазів у зачиненому стані, але гумові прокладки при цьому не стискати клиновими затворами.
Заборонити улаштування та експлуатацію тимчасових дільниць електромережі.
Шляхи евакуації звільнити від меблів, обладнання, різних матеріалів (коридори на поверхах)
Начальний корпус обладнати автоматичною пожежною сигналізацією в повному обсязі (Навчальний корпус № 1)
Не забезпечено будівлю нормованою кількістю води для зовнішнього пожежогасіння відповідно до ДБН В.2.5-74:2013 п. 6.2.3, Табл. 4
Приміщення електрощитової прибрати від сторонніх предметів та сміття.
Визначити місця для куріння та заборонити куріння за межами спеціально відведених місць. (Пропонується до виконання з 21.02.2020)
На території об’єкта на в’їздах (виїздах) встановити схеми території, в яких вказати розміщення будівель, водойм, гідрантів, під’їздів пожежних автомобілів до них.
Визначити порядок і способи оповіщення людей при виникненні надзвичайних ситуацій.
Двері на шляхах евакуації відчиняються не у напряму виходу з будівлі.
У кожному приміщенні розмістити табличку на якій вказати прізвище відповідального за пожежну безпеку та номер телефону до найближчого пожежно-рятувального підрозділу
Демонтувати встановлені на вікнах приміщень першого поверху гуртожитку глухі ґрати.
Приміщення насосної станції забезпечити наступною інформацією: - загальна схема протипожежного водопостачання та схема обв'язки насосів; - на кожній засувці і пожежному насосі-підвищувачі відсутня інформація про їх призначення; - порядок увімкнення насосів-підвищувачів, яка визначається інструкцією (насосна станція).
Провести відпрацювання планів евакуації на випадок пожежі не менше двох разів на рік з записом в журналі
Провести ремонт пожежної водойми, заповнити водою пожежну водойму до рівня проектної відмітки.
Розробити та вивісити на видному місці інструкції щодо виконання вимог техногенної безпеки та порядку дій персоналу в разі виникнення аварійної ситуації (аварії)
Дерев’яні конструкції будівлі піддати вогнезахисному оброблянню. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Приміщення обладнати автоматичною системою пожежної сигналізації (СПС), системою оповіщення людей про пожежу третього типу та керування евакуацією людей з подальшим технічним обслуговуванням автоматичної системи пожежної сигналізації та з виведенням сигналу від контрольно-приймального приладу системи пожежної сигналізації на пульт централізованого спостереження пожежної охорони.
під сходовою клітиною демонтувати приміщення електрощитової (підтверджується до виконання з 2019 року)
Приміщення обладнати пожежною сигналізацією. (вимагається до виконання з 22.06.2018)
Забезпечити проведення об'єктових тренувань і навчань з питань цивільного захисту з урахуванням вимог техногенної безпеки.
Про проведення перевірки працездатності обладнання захисної споруди, її огляду та оцінки стану готовності зробити запис у журналі перевірки протирадіаційного укриття
Розробити план реагування на надзвичайні ситуації
Килими, килимові доріжки й інше покриття підлоги у приміщеннях з одночасним перебуванням 50 та більше осіб (коридорах) закріпити до підлоги
Не допускати застосування будівельних матеріалів з вищими показниками пожежної небезпеки для оздоблення (облицювання) шляхів евакуації (Навчальний корпус)
Не проведено розрахунок та не позначено на вхідних дверях до приміщення (складу, котельної, електрощитової та інших технічних приміщень) а також у межах приміщень та ззовні категорії за вибухопожежною та пожежною небезпекою згідно з вимогами ДСТУ Б В.1.1-36:2016 «Норми визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони за НПАОП 40.1-1.32-01 Категорія за вибухопожежною та пожежною небезпекою визначаються керівниками (технологами) об’єктів, або проектувальними організаціями, або спеціалізованими науково-дослідними закладами.
Демонтувати горючі матеріали зі стін на шляхах евакуації
Поновити плани евакуації на випадок пожежі з будівлі школи. Пропонується до виконання з 2018 року.
Погодити з територіальним органом ДСНС обсяги забезпечення працюючого персоналу закладу освіти, засобами радіаційного та хімічного захисту.
Забезпечити затвердження та узгодження з територіальним органом ДСНС України графік проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту, відповідно до пункту 17 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях».
Завести журнал обліку технічного обслуговування пожежних кран-комплектів
Провести ремонт пожежних гідрантів, щоб забезпечити безперешкодний забір води пожежними автомобілями
Забезпечити відкривання дверей на шляхах евакуації в напрямку виходу з будівель (1 стаціонарне відділення)
Плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі в приміщеннях у відповідності до вимог ДСТУ 7313-2013.
У підвальному поверсі світильники закрити ковпаками (розсіювачами)
Забезпечити визначення необхідної кількісті первинних засобів пожежогасіння окремо для кожного поверху та приміщення.
Привести у відповідність до вимог чинного законодавства електрообладнання захисної споруди.
Дотримуватися термінів та умов зберігання засобів радіаційного та хімічного захисту не дотримано.
В усіх електрощитах та електрощитках вивісити схеми підключення споживачів з пояснювальними написами, вказаними значеннями номінального струму апарата захисту (плавкої вставки).
Забезпечити пожежні кран-комплекти у працездатний стан
Керівному складу пройти навчання з питань цивільного захисту.
Шафи, у яких розміщено пожежні кран-комплекти, обладнати отворами для провітрювання, опломбування та візуального огляду їх без розкривання
Для розміщення первинних засобів пожежогасіння на території встановити спеціальні пожежні щити (стенди). До комплекту засобів пожежогасіння, які розміщуються на пожежному щиті, входять: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., протипожежне покривало - 1 шт., багор або лом та гак - 2 шт., лопати - 2 шт., сокири - 2 шт. На пожежних щитах (стендах) розмістити ті первинні засоби гасіння пожежі, які можуть застосовуватися в даному приміщенні, споруді, установці. Пожежні щити (стенди) та засоби пожежогасіння пофарбувати у відповідні кольори згідно з ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности». Запропоновано до виконання з 07.12.2017 року
Забезпечити приміщення насосної станції інструкцією про порядок увімкнення насосів-підвищувачів.
Приміщення обладнати автоматичною пожежною сигналізацією відповідно до вимог нормативних документів.
Усі електричні лампочки розжарювання в приміщенні школи закрити захисними плафонами із суцільного силікатного скла
Обладнати будівлю травматологічного корпусу системою пожежної сигналізації та системою керування евакуюванням (системою мовленнєвого оповіщення про пожежу) відповідно вимогам додатку А таблиці А.1, додатку Б ДБН В 2.5-56:2014 "Системи протипожежного захист"
Для розміщення первинних засобів пожежогасіння на території встановити спеціальні пожежні щити (стенди)
Заборонити експлуатацію приміщень під сходовим маршем
Приміщення електрощитової забезпечити газовим вогнегасником з величиною заряду вогнегасної речовини 3 кг і більше
Провести ревізію пристроїв блискавкозахисту і вторинних її проявів.
Пожежні кран-комплекти, які розміщуються у вбудованих або навісних шафках влаштувати отвори для провітрювання
апарат відключення (вимикач) освітлювальної мережі приміщення електрощитової перенавісити на зовнішню стіну, поза межі вказаного приміщення
З метою забезпечення безпечного евакуювання та надання інформації щодо правил поведінки в умовах обмеженої видимості або повної темряви (аварійного відключення освітлення) при загрозі виникнення надзвичайної ситуації (пожежі, аварії, стихійного лиха, катастрофи, загрози здійснення терористичного акту тощо) системи евакуаційні фотолюмінісцентні розробити відповідно до ДСТУ 7313:2013. Плани евакуації та позначення шляхів евакуації виконати на основі фотолюмінісцентних матеріалів.
Розробити та затвердити положення, інструкції щодо виконання вимог техногенної безпеки на об'єкті, здійснення постійного контролю за їх дотриманням. Розмістити інформацію про заходи безпеки та відповідну поведінку населення у разі виникнення аварії на видних місцях.
Визначити категорію щодо пожежної небезпеки складу зберігання балонів з киснем.
Розробити та доукомплектувати сховище документацію.
Демонтувати встановлені на вікнах приміщень 1-го поверху ґрат які не розкриваються, не розсуваються та не знімаються. Під час перебування в цих приміщеннях людей ґрати мають бути відчинені (зняті).
В огороджувальні конструкції ліфтових шахт встановити протипожежні двері 2-го типу з мінімальним класом вогнестійкості EI30.
Визначити розпорядчим документом керівника об’єкту спеціальні місця для куріння, які не позначено відповідним знаком або написом, і місця, де встановлюють урну або попільницю з негорючих матеріалів.
Демонтувати матеріали облицювання стін та стелі на шляхах евакуації в сходовій клітці 1,2,3,4 поверху адміністративного корпусу або замінити на матеріали з пожежною небезпекою вище ніж Г1, В1, Д2, Т2. (Вимога встановлена пунктом 7.3.3 ДБН В.1.1-7:2016).
Забезпечити проведення ідентифікації потенційно-небезпечного об'єкту, згідно до вимог пунктів 9, 10, 11 Наказу МНС від 23.02.2006р. № 98 «Про затвердження Методики ідентифікації потенційно небезпечних об’єктів».
Забезпечити приміщення насосної станції загальною схемою протипожежного водопостачання та схемою обв'язки насосів.
Приміщення обладнати автоматичною системою пожежогасіння
Коридори, проходи та інші шляхи евакуації в повному обсязі забезпечити евакуаційним освітленням відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2002 "Пожежна безпека об'єктів будівництва", ДБН В.2.5-23-2010 "Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення" та Правил улаштування електроустановок (далі - ПУЕ)
Заключити договір на технічне обслуговування системи протипожежного захисту
Провести тренування, щодо безпечної та швидкої евакуації працівників та пацієнтів з приміщень лікарні.
Затвердити та узгодити з територіальним органом ДСНС України графік проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту.
Забезпечити позначення на кожній засувці і пожежному насосі-підвищувачі про їх призначення.
Доповнити схематичні плани евакуації розробленою та затвердженою керівником інструкцією, що визначає дії персоналу щодо забезпечення безпечної евакуації людей.
Двері електрощітової виконати протипожежними відповідно до вимог пункт 6.31 ДБН В.1.1-7 2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва». (Пропонується до виконання з 12.08.2019)
Для раннього виявлення пожежі та подавання сигналу тривоги для вжиття необхідних заходів, приміщення та споруди об’єкту обладнати системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту". Запропоновано до виконання з 15.11.2017 року
Демонтувати оздоблення зі стін на шляхах евакуації з невизначеним показником щодо коефіцієнта займистості, димоутворювальної здатності та токсичності
Захисну споруду цивільного захисту обладнати системою внутрішнього протипожежного водопостачання.
Дерев’яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) будівлі навчального корпусу піддати оброблянню засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності суб’єктами господарювання, які мають відповідну ліцензію на такий вид робіт. Запропоновано до виконання з 15.11.2017 року
Створити об’єктову систему оповіщення.
Заборонити опорядження стін на шляхах евакуації горючими матеріалами з невідомими показниками пожежної небезпеки (поверхові коридори навчального корпусу)
Об’єкт забезпечити необхідною кількістю води для зовнішнього пожежогасіння будівель відповідно до пункт 6.2.3 примітка 1 таблиці 4 ДБН В.2.5 -74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування.»
Приміщення електронно-обчислювальних машин обробки даних (серверні) обладнати установкою автоматичної системи пожежогасіння. (Пропонується до виконання з 2014 р.)
Обладнати приміщення архіву (приміщення № 1.110 навчального корпусу № 1, із зберіганням паперів на стелажах) протипожежними перегородками 1-го типу, із заповненням прорізів у протипожежних перешкодах протипожежними дверима, з мінімальним класом вогнестійкості ЕІ 30
Пожежний резервуар на території ліцею відремонтувати (заповнити водою)
Місця знаходження первинних засобів пожежогасіння забезпечити в повному обсязі вказівними знаками згідно з ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір», ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности».
шляхи евакуації забезпечити евакуаційним освітленням (підтверджується до виконання з 2013 року)
Територія та приміщення школи забезпечити необхідною кількістю первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (пропонувалось до виконання 31.10.2019 року).
ПРУ забезпечити резервним освітленням від переносних електричних ліхтарів, акумуляторних світильників тощо
отвори в огороджувальних конструкціях і протипожежних перешкодах підвального поверху, які утворились під час прокладання комунікацій та інженерного обладнання зашпарувати наглухо негорючим матеріалом, який забезпечує клас вогнестійкості та димогазонепроникнення, що вимагається будівельними нормами для цих перешкод (підтверджується до виконання з 2019 року)
Провести технічне обслуговування пожежних кран комплектів шляхом спуску води.
Припинити використання в пожежонебезпечній зоні приміщення котельні електросвітильника з лампою розжарювання без захисного суцільного скла (ковпака).
Заборонити закривання дверей на замок на шляхах евакуації на 1-4 поверсі
Забезпечити справність системи протипожежного захисту будівлі прес-ножиць
Відкоригувати схематичні плани евакуації. (Пропонується до виконання з 13.01.2020)
приміщення дообладнати системами протипожежного захисту (автоматична пожежна сигналізація, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) (пропонується до виконання з 2019 року)
Встановити на території навчального корпусу пожежний щит. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
В закладі (об’єкті) з масовим перебуванням людей встановити сигнально-гучномовні пристрої, електронні інформаційні табло, а також у службових і виробничих приміщеннях — радіотрансляційні точки для передачі інформації з питань цивільного захисту
Провести інструктаж і перевірки знань з питань цивільного захисту, зокрема з техногенної безпеки.
Біля місця розташування пожежного гідранту встановити покажчики (об'ємні зі світильником або плоскі із застосуванням світловідбивних покриттів) ( вимагається до виконання з 14.08.2019)
На корпусі водонапірної башти поновити позначення, яке вказує на місце розташування пристрою для забирання води пожежно-рятувальною технікою.
Забезпечити заклад зовнішнім і внутрішнім протипожежним водопостачанням згідно з вимогами будівельних норм (ДБН В.2.5-74:2013 “Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування” та ДБН В.2.5-64:2012 “Внутрішній водопровід та каналізація. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво”).
Демонтувати улаштовувані на шляхах евакуації пороги, виступи, які можуть перешкоджають вільній евакуації людей та зменшення нормативної ширини проходу шляхом захаращення меблями тощо, встановлення металевих решіток, відсутні пристрої для самозачинення дверей сходових кліток. (пропонувалось до виконання з 14.06.2018р.)
систему внутрішнього протипожежного водопроводу привести в працездатній стан;
Приміщення центрального офісу, адмінбудівлю виробничого підрозділу обладнати системою автоматичної пожежної сигналізації Пропонується до виконання з 2015 року.
Заборонити замикання евакуаційних дверей на замки.
Територію об’єкта, а також будинки, споруди, не забезпечити відповідними знаками безпеки. (Корецька ЗШ I ст.)
Демонтувати встановлені електророзетки, вимикачі на горючій основі (каб. 31, 12).
Надати інформацію стосовно пожежної небезпеки матеріалів покриття підлог на шляхах евакуації. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Резервуар для зовнішнього пожежогасіння відремонтувати. (Пропонується до виконання з 20.03.2019)
Провести замір опору ізоляції електромережі та електроустаткування
Провести перевірку справності систем вентиляції щодо справності вентиляторів припливних і витяжних систем, ФП, РУ, ГК, герметичних з’єднань повітроводів, повітрозабірних і витяжних каналів, противибухових пристроїв
Провести технічне обслуговування та перезарядку первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників).
Пофарбувати стаціонарні зовнішні пожежні сходи, сходи на перепадах висот і огорожі на покриттях будівель та споруд.
Провести ідентифікацію об'єкта підвищеної небезпеки відповідно до пунктів 5,17,19 постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2002р. №956 "Про ідентифікацію і декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки
Провести ремонт пожежних резервуарів
Вказати місце зберігання ключів на дверях підвалів, горища та електрощитових.
З’єднання жил проводів електромережі виконати за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів
Підвальне приміщення очистити від горючих матеріалів
Опорядження (облицювання) стін коридорів виконати з матеріалів, пожежна небезпека яких не нижча ніж: Г2, В2, Д2, Т2.
Двері евакуаційних виходів забезпечити замками, які відкриваються зсередини без ключа (пропонується до виконання з 2018)
Вивісити інструкції щодо заходів пожежної безпеки
ЗСЦЗ обладнати відповідним майном та засобами згідно чисельності населення яке підлягає укриттю.
Надати працівникам охорони списки посадових осіб об’єкта із зазначенням їх місць проживання, службових, домашніх (мобільних) телефонів
Всі пожежні кран-комплекти пристосувати для візуального огляду без розкривання.
З’єднання окінцюваннь електричних жил проводів в дитячому садочку виконати шляхом опресування, паяння або затискачів.
Провести вогнезахисне просочення дерев’яних конструкцій горищного приміщення
Відділити приміщення електрощитової в будівлі гуртожитку протипожежними перешкодами (протипожежні двері) відповідно пункту 6.4 та таблиці 3 ДБН В 1.1-7-2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва».
Привести у працездатний стан пожежні кран-комплекти. (Пропонується до виконання з 21.02.2020)
Не надано документи стосовно опорядження стін та стель приміщень . У приміщеннях громадського призначення (крім приміщень, розташованих у будинках V ступеня вогнестійкості), в яких можливе перебування 50 та більше осіб, опорядження (облицювання) стін та стель виконано з матеріалів, пожежна небезпека яких не нижча ніж: Г2, В2, Д2, Т2 - для приміщень, у яких можливе перебування до 1500 осіб; Г1, В1, Д1, Т2 - для приміщень, у яких можливе перебування 1500 та більше осіб
Дерев’яні конструкції покрівлі ліцею піддати вогнезахисній обробці. (Термін виконання минув 01.12.2016).
Провести вогнезахисне оброблення дерев’яних конструкцій горища
Проїзди й проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел забезпечити вільними
Змінити на стійкі до поширювання полум’я або виконати вогнезахисну обробку кабелів згідно пункту 2.3.90Правил улаштування електроустановок (видання 3 перероблене і доповнене) кабелі, які прокладено в кабельному тунелі від підстанції М-6 до СПЦ-5.
Заборонити зачинення дверей евакуаційних виходів на ключ на 3-му та 1-му поверсі
Пожежні кран-комплекти відремонтувати. (Пропонується до виконання з 20.01.2020)
Заборонити застосування тимчасових електропроводок (електричних подовжувачів) в адміністративних приміщеннях, в бібліотеці
Забезпечити працездатність пожежних кран-комплектів
Приміщення забезпечити нормативною кількістю первинних засобів пожежогасіння (вогнегасниками)
Забезпечити заклад зовнішнім протипожежним водопостачанням (водоймища,гідранти) відповідно до ДБН 2.5.74.2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі» (пропонувалось до виконання 31.10.2019 року).
Забезпечити автомобільний проїзд для пожежних машин
Забезпечити обладнання приміщення системою керування евакуюванням людей 3-го типу, що передбачено вимогами пункту 5.3 табл. Б.1 додатку Б ДБН В 2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту".
Завести журнал обліку вогнегасників.
Провести перевірку та обслуговування баків (ємностей) для питної води (записи у журналі перевірки сховища (протирадіаційного укриття), журналі перевірки стану захисної споруди)
ПРУ захистити від підтоплення поверхневими та стічними водами
Встановити двері сходових клітин. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Вогнегасники обладнати розтрубами.
Вуглекислотні вогнегасники забезпечити раструбами
Електрощитки забезпечити схемами підключення споживачів з пояснювальними написами і вказати номінальний струм апарату захисту.
Заповнити отвір в протипожежній перешкоді яка відокремлює електрощитову відповідно до вимог ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Демонтувати горюче облицювання стелі на шляху евакуації в приміщенні тамбуру евакуаційного виходу № 6. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Провести перевірку та ремонт димоходів пічного опалення Підлісецької філії Бабинського ліцею. Пропонується до виконання 2018 року.
Пожежні крани укомплектувати пожежними рукавами однакового з ними діаметра та стволами, кнопкою дистанційного запуску пожежних насосів (за наявності таких насосів), а також важелем для полегшення відкривання вентиля.
Опечатати санітарні приміщення сховища.
Приміщення школи обладнати системою протипожежного захисту. (пропонувалось до виконання 31.10.2019 року).
Обслуговуючий персонал торгового центру забезпечити засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування під час пожежі.
Провести перезарядку та технічне обслуговування наявних вогнегасників (пропонувалось до виконання 31.10.2019 року).
ширину у просвіті евакуаційних виходів (дверей) з приміщень 4-го поверху адміністративного корпусу виконати не менше 0,8 метра, відповідно ДБН В.1.1-7 “Пожежна безпека об’єктів будівництва”;
Пофарбувати зовнішню пожежну драбину
Шляхи евакуації обладнати евакуаційним освітлен-ням з написом «ВИХІД» білого кольору на зелено-му фоні підключеними до джерела живлення неза-лежно від живлення на загальній лінії.
Серверну обладнати автоматичною системою пожежогасіння. (Пропонується до виконання з 2014 р.)
Скласти план приведення захисної споруди у готовність до використання за призначенням
Легкоскидні конструкції топочної (вікно) виконати з одинарним заскленням. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Забезпечити захисну споруду лікарськими засобами та медичними виробами (Протирадіаційне укриття № 64005)
Забезпечити за наявності людей у приміщенні закладу двері евакуаційних виходів замиканням лише на внутрішні запори, які відкриваються зсередини без ключа в приміщенні актової зали.
Обладнати двері на шляхах евакуації пристроями для самозачинення та ущільнення в притулах
Провести обробку дерев`яних конструкцій покрівлі вогнетривким розчином (пропонувалось до виконання 31.10.2019 року).
Забезпечити проведення технічного обслуговування всіх вогнегасників
заборонити застосовування будівельних матеріалів з вищими показниками пожежної небезпеки, облицювання стін холу ортопедичного відділення об’єкта горючим матеріалом (пластиком).
Надати приймальну документацію блискавкозахисту (акти приймання в експлуатацію пристроїв блискавкозахисту разом з додатками: актами на приховані роботи і актами випробувань пристроїв блискавкозахисту і захисту від вторинних проявів блискавки і занесення високих потенціалів). Запропоновано до виконання з 15.11.2017 року
Керівником опорного закладу визначити обов’язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки, призначити відповідальних за пожежну безпеку окремих будівель, споруд, приміщень, а також за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту філій.
Зазначити написом на дверях насосної станції місця зберігання ключів. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Не виконано обробляння вогнезахисними засобами, що забезпечують І групу вогнезахисної ефективності, дерев’яних елементів горищного покриття (крокви, лати)
ЗСЦЗ забезпечити засобами зв’язку
Для котельні визначити категорію щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки відповідно до ДСТУ Б В. 1.1-36:2016, а також клас зони згідно « Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установ».
Привести в робочий стан систему протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системою пожежної сигналізації»
Погодити ідентифікацію щодо наявності або відсутності джерел небезпеки.
На сумках, у яких зберігаються ЗІЗ ОД, що використовуються працівниками, пришити спеціальні бирки розміром 3 х 5 см із зазначенням номера ЗІЗ ОД, прізвища та ініціалів користувача.
Обладнати об’єкт (склад сірчаної кислоти) системою раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення.
Систему внутрішнього протипожежного водопостачання виконати з металевих труб в цокольному поверсі.
Відділити нежитлові приміщення І поверху від житлової частини будинку протипожежними перегородками 1-го типу в супереч пункту 5.37 ДБН В.2.2-15:2019
Обладнати стару частину будівлі дитсадка системою автоматичної пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу
Демонтувати поріг на шляху евакуації з другого поверху.
Провести технічне обслуговування наявних вогнегасників в організації яка має ліцензію на виконання цих робіт
Встановити пристрої для самозачинення дверей коридорів, тамбурів.
Розчистити шляхи евакуації в приміщенні лікарні
На об’єкті відсутній резервний запас пожежних сповіщувачів (димових, теплових, ручних, тощо) який повинен становити не менше 10% від загальної кількості їх в системі протипожежного захисту змонтованої на об’єкті
Розробити та затвердити обсяги забезпечення працюючого персоналу закладу засобами радіаційного та хімічного захисту. (Пропонується з 22.05.2019р)
Закрити світильники з лампами розжарювання в підвальному приміщенні (майстерні) захисним суцільним склом (ковпаками). Пропонується до виконання з 2018 року.
Систему оповіщення привести в непрацездатний стан та забезпечити її технічне обслуговування
Сходи на шляху евакуації першого поверху, які мають більше 3-х сходинок огородити поручнями.
Припинити експлуатацію тимчасової електромережі в приміщенні котельні.
Надати акти схованих робіт по прокладанню електропроводки в об’ємі підвісних стель приміщень лікарні. (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)
Демонтувати кабелі та проводи з пошкодженою або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості ізоляцією в приміщенні котельні Запропоновано до виконання з 07.12.2017 року
Звільнити шляхи евакуації в коридорі 5-го поверху від захаращення сторонніми речами, меблями та майном.
у приміщеннях заборонити використання тимчасових електромереж (до виконання з 2019 року)
Світильники з лампами розжарювання в приміщеннях підвалу оснастити ковпаками із захисного суцільного скла.
Наказом керівника господарчого органу підприємства, що експлуатує об'єкт, на якому виконано вогнезахисне обробляння, призначити посадову особу, відповідальну за утримання вогнезахисного покриву (Адмінкорпус)
Відокремити приміщення електрощитової від інших шляхом встановлення проти-пожежної перешкоди (проти-пожежні двері з нормованою межею вогнестійкості) відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2016 «Пожежна безпека об'єктів будівництва». (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)
Заклад охорони здоров’я з постійним перебуванням хворих, не здатних самостійно пересуватися, забезпечити ношами з розрахунку одні ноші на 5 хворих
Світильники з лампами розжарювання закрити захисним суцільним склом в приміщенях матеріальних складів (плафон який захищає випадання ниті розжарення)
Провести перевірку та обслуговування противибухових пристроїв з відповідними записами у журналі перевірки стану захисної споруди
Допускається стоянка транспорту на відстані менше 10 м від в'їзних воріт на територію об'єкта. У зазначених місцях не встановлено (вивішуються) відповідні заборонні знаки
Центральний кисневий пункт розмістити в будинку, що повинен стояти окремо, на відстані не менше 25 м від будинку з постійним перебуванням хворих
Коридор 2-го поверху забезпечити природним освітленням або системою димовидалення.
Допускається зниження класу вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах: незаповнені отвори в протипожежній перешкоді. Приміщення (електрощитової)
В кабінеті бухгалтерії заборонити користування пошкодженою розеткою.
Приміщення, в якому розміщені пожежні насосні установки забезпечити окремим виходом назовні. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Забезпечити освітлення у темний час доби адресних вказівників, що встановлені на фасадах будівель або інших видних місцях.
З працівниками закладу провести інструктаж з питань пожежної безпеки.
Заборонити влаштування незаповнених отворів в протипожежних перешкодах, які відокремлюють електрощитові (встановити протипожежні двері) (27.07.2015)
Забезпечити герметичність та дотримання в сховищі температурно-вологісного режиму, який запобігає утворенню в захисній споруді конденсату.
В приміщеннях на вікнах, де перебувають люди, заборонити встановлення глухих ґрат, які не розкриваються, не розсуваються або знімаються
Обладнати всі евакуаційні виходи корпусу евакуаційним освітленням. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Замінити пошкоджену або таку що в процесі експлуатації втратила захисні властивості ізоляцію кабелю холодильника.(8 поверх, перший хол правого крила).
Провести ідентифікацію ПНО та ОПН (киснева станція)
Забезпечити працівників засобами радіаційного та хімічного захисту від об’єктів (під які потрапляє у зону можливих надзвичайних ситуацій).
На протипожежному щиті вказати літерний індекс "ПЩ" та його порядковий номер та номер телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів.
Припинити зберігання горючих матеріалів у підвальному приміщенні школи.
В приміщенні коридору відгалужувальну та з’єднувальну коробку закрити кришкою з негорючого або важкогорючого матеріалу.
Провести профілактичний огляд та планово – попереджувальний ремонт електричної мережі та електричного обладнання.
Біля місця розташування пожежної водойми (резервуара) встановити покажчик (об'ємний зі світильником або плоский із застосуванням світловідбивних покриттів)
На об’єкті створити об’єктовий матеріальний резерв для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій відповідно до п.3 ПКМУ №775 від 30.09.2015 року.
На будівлі зазначити показник до найближчого пожежного гідранту
На шляхах евакуації виконати евакуаційне освітлення з живленням незалежним від основного
Приміщення електричної щитової відділити протипожежними перешкодами.
Місце розташування споруди фонду захисних споруд (ПРУ) позначити за допомогою табличок (написів) та покажчиків руху до них
в приміщеннях заборонити улаштування та експлуатація тимчасових електромереж (підтверджується до виконання з 2013 року)
Виконати розміри евакуаційного виходу на 2-му поверсі у будівлі навчального закладу у відповідності допротипожежних вимог будівельних норм, а саме шириною не менше 0,8 м. (на даний момент розміри еваковиходу шириною складає 0,68 м
Демонтувати тимчасові дільниці електромережі та замінити пошкоджені розетки та інші вироби
Евакуаційні виходи забезпечити світловими покажчиками «Вихід» необхідно постійно утримувати справними. У залах для глядачів, виставкових, актових залах та інших подібних приміщеннях вони мають бути увімкнуті на весь час перебування людей (проведення заходу).
Демонтувати саморобні подовжувачі. Електророзетки, вмикачі та розгалужувальні коробки в кабінетах та коридорі відокремити від горючої основи суцільним негорючим матеріалом, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра.
Будівлю НВК обладнати системою протипожежного захисту (пожежною сигналізацією) відповідно до вимог нормативних документів (01.02.10р.)
Особи, які задіяні до оповіщення, виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, локалізації та ліквідації аварійних ситуацій та аварій, ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру, не забезпечені ЗІЗ ОД із переговорним пристроєм.
Забезпечити відповідні знаки безпеки у приміщеннях згідно ДСТУ ISO6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір»
В приміщеннях демонтувати на стелі, стінах горючі матеріалами
Заборонити розміщення електророзетки на горючій основі (конструкції) на кухні 1-го поверху.
Не допускати направлення на технічне обслуговування з об’єкта одночасно більше 50 % вогнегасників від їх загальної кількості.
Укласти Договір з атестованою аварійно-рятувальною службою на аварійно-рятувальне обслуговування.
У коридорах без природнього освітлення та коридорах, недостатньо забезпечених природним освітленням влаштувати систему димовидалення.
Провести своєчасну перевірку стану і за потреби ремонту димових і вентиляційних каналів, оголовків димоходів
На підлозі на шляхах евакуації не допускати влаштування перепаду висот без влаштування пандусу з ухилом не більше 1:6 або сходів, що мають не менше 3-х східців і огородження з поручнями. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Котельний зал забезпечити зовнішніми легкоскидними огороджувальними конструкціями. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Не допумкати замикання на електромеханічний замок дверей на шляхах евакуації з обох сторін
Наявні вогнегасники не пройшли технічне обслуговування.
Демонтувати електровимикачі, встановлені на горючій дерев’яній основі без підкладання під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра у коридорах гуртожитку, а саме: - на першому поверсі; - на другому поверсі; - на третьому поверсі; - на четвертому поверсі; - на п’ятому поверсі.
Пофарбувати стаціонарні зовнішні пожежні сходи. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Провести експертне обстеження азотопровіда Р=16 атм. відповідно до вимог п. 21 постанови КМУ від 26.05.2004р. № 687 «Про затвердження Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки».
З особами прийнятими на роботу провести вступний інструктаж з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях
Не допускати (заборонити) експлуатуються без захисних ковпаків електросвітильників в побутових приміщення лікарні. (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)
Відобразити заходи техногенної безпеки, у посадових інструкціях, обов’язках працівників.
Оснастити світильники захисними ковпаками (розсіювачами) в приміщенні системи збірних шин 6кВ підстанції М-5.
Не забезпечено аварійно-рятувальне обслуговування об’єкта
В приміщеннях влаштувати внутрішній протипожежний водопровід. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Будівлю контрольно-дозиметричного посту обладнати системою протипожежного захисту.
Забезпечити ведення обліку осіб, які зобов’язані проходити функціональне навчання в навчально-методичному центрі цивільного захисту
Заборонити влаштування незаповненого отвору в протипожежній перешкоді, які відокремлює електрощитову.
Надати матеріали стосовно пожежної небезпеки утеплювача (горючість, займистість, поширення полум’я поверхнею, димоутворювальною здатністю та токсичністю продуктів горіння). (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Забезпечити обладнання приміщень системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, яка відповідає чинним стандартам та має сертифікат якості відповідно до ДБН В 2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту».
Обладнати блискавкозахистом будівлю школи.
Обладнати під'їзд до пожежного водоймища твердим покриттям
Організувати навчання працівників діям у надзвичайних ситуаціях техногенного характеру.
Розмістити та експлуатувати вогнегасники згідно вимогам наказу "Правила експлуатації та типові норми належності вогнегасників", котрі затверджені наказом МВС України від 15.01.2018 року № 25.
З’єднання жил проводів електромережі виконати за допомогою опресування, затискачів чи спайки.
Демонтувати горюче облицювання (оздоблення) стін на шляхах евакуації будівель лікарні (коридори, проходи тощо). (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)
Надати проектну документацію, яка затверджена у встановленому порядку, на реконструкція приміщень гуртожитку
Приміщення пральні забезпечити інструкціями про заходи пожежної безпеки
Встановити протипожежну двір у отворі протипожежної перешкоди, яка відокремлює електрощитову. (Пропонується до виконання з 21.02.2020)
Забезпечити працюючий персонал засобами радіаційного та хімічного захисту (протигазами).
Заборонити розміщення електророзеток, вимикачів на горючій основі (конструкції) в РУ 0,4; РУ 10.
Обладнати приміщення автоматичними установками пожежної сигналізації з виведенням сигналу на пульт централізованого спостереження пожежної охорони.
Заступнику директора з навчально-виховної роботи, пройти функціональне навчання у сфері цивільного захисту
В корпусах з палатами для хворих, заборонити здачу приміщень в оренду під призначення, не пов’язане з лікувально-профілактичними процесами
Обладнати підвал машинного залу № 2 стана 1050 установкою пожежної сигналізації та автоматичною установкою пожежогасіння сертифікованою в Україні
Приміщення обладнати системою пожежної сигналізації та системою передавання тривожних сповіщень. Пропонується з 08.07.2015 р.
Технічне переоснащення та капітальний ремонт приміщень підвалу здійснювати з проектною документацією, яка затверджена у встановленому порядку. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
В актовому залі під розетку встановлену на горючій основі, підкласти шар негорючого матеріалу, який виступатиме з кожного боку не менше ніж на 0,01 м.
Приміщення забезпечити відповідними знаками безпеки.
Не проведено навчання керівного складу на територіальних курсах цивільної оборони.
Пожежний щит забезпечити вогнегасником та покривалом з негорючого теплоізоляційного матеріалу.
Забезпечити коригування схематичного плану евакуації, що розміщено в гуртожитку
У коридорах до сходових клітин встановити двері передбачені проектом.
Вхід до ПРУ переробити таким чином, щоб він мав достатню (нормативну) пропускну спроможність, обладнати для доступу осіб з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення
На об’єкті підвищеної небезпеки не встановлено автоматизовану систему раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та систему оповіщення
Особам які допускаються до роботи по опалюванню об’єкта пройти навчання з пожежно-технічного мінімуму з отриманням відповідних кваліфікаційних посвідчень.
Проводити щорічно перевірку та обслуговування систем каналізації сховищ (вносити записи у журналі перевірки сховища (протирадіаційного укриття)).
Змінити на стійкі до поширювання полум’я або виконати вогнезахисну обробку кабелів, які прокладено в перехідних кабельних тунелях машинних залів № 1, № 2, № 3 стана 1050 відповідно до п. 2.3.90 Правил улаштування електроустановок (видання 3 перероблене і доповнене).
Покажчик місцезнаходження найближчого пожежного водоймища встановити об’ємним зі світильником або пласким із застосуванням світловідбивних покриттів.
Забезпечити відповідний тиск в системі внутрішнього протипожежного водопроводу (шляхом встановлення насосів підвищувачів) у відповідності з ДБН В.2.5-64:2012 "Внутрішній водопровід та каналізація". (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)
Забезпечити працюючий персонал засобами захисту органів дихання (протигази, для керівників з переговорними пристроями тощо) згідно норм належності. (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)
Проводити перевірку та обслуговування захисно-герметичних пристроїв сховища, захисно-герметичних та герметичних дверей (воріт), віконниць (ставень), герметичних клапанів та клапанів надмірного тиску (Гуртожиток №2 сховище №65025)
Поновити показник пожежного водоймища
У 673 аудиторії опорядження (облицювання) стелі виконати з матеріалів з вищою пожежною небезпекою, ніж: Г2, В2, Д2, Т2 (Навчальний корпус № 6)
Представити відомості (дані) щодо пожежної безпеки проводів і кабелів згідно ДСТУ 4809-2007 «Ізольовані проводи та кабелі. Вимоги пожежної безпеки та методи випробовування», ДСТУ Б.В.1.1-11:2005 «Електричні кабельні лінії. Метод випробовування на вогнестійкість» (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)
Погодити номенклатуру матеріального резерву у встановленому порядку відповідно до п.4 ПКМУ №775 від 30.09.2015 року.
Провести коригування інструкцій про заходи пожежної безпеки
Допускається користування електронагрівальними приладами у лікарняних палатах та інших приміщеннях, де перебувають хворі (мають бути виділені спеціальні приміщення)
Опорядження (облицювання) стін та стель виконати з матеріалу на якій в наявності дані щодо його пожежної небезпеки.
Не забезпечено засобами захисту органів дихання з переговорним пристроєм особи які задіяні в оповіщенні локалізації та ліквідації аварійних ситуацій та аварій. (Пропонується до виконання з 18.05.2018)
Приміщення школи обладнати автоматичною пожежною сигналізацією та системою оповіщення людей при пожежі. Заключити договір на монтаж та обслуговування автоматичної пожежної сигналізації з спеціальною організацію яка має ліцензію на виконання даних робіт. Сигнал від приймально-контрольного приладу автоматичної пожежної сигналізації вивести на пульт центрального пожежного спостереження
Кожен поверх забезпечити двома переносними вогнегасниками з масою заряду вогнегасної речовини 5 кг і більше. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Провести перевірку та ремонт димоходу пічного опалення в будівлі їдальні навчального закладу з реєстрацією перевірки у спеціальному журналі, з зазначенням дати, особи, яка здійснювала перевірку, та її підпису.
Провести страхування членів добровільної пожежної дружини, відповідно до вимог нормативно-правових актів. Пропонується до виконання з 2017р.
Двері евакуаційних виходів за наявності людей у приміщеннях виконати такими, які відчиняються з середини без ключа.
Автоматичну пожежну сигналізацію утримувати справною, (потребує модернізації), підтримання експлуатаційної придатності СПЗ проводити відповідно до вимог
ЗДО забезпечити зовнішнім протипожежним водопостачанням
обслуговуючий персонал навчального закладу забезпечити засобами індивідуального захисту органів дихання для само рятування людей.
надати технічний паспорт пристроїв захисту будівлі навчального закладу від блискавки, затверджений та погоджений з відповідними службами відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд» або матеріали проведення їх перевірки;
Обладнати внутрішнє протипожежне водопостачання в ЗСЦЗ
Не допускати вчинення дій, щодо провадження господарської діяльності, суб’єктом господарювання, які використовують об’єкти нерухомості на підставі договорів оренди, без реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки. (Пропонується до виконання з 11.12.2018 року)
двері, що відокремлюють електрощитову виконати протипожежними з класом вогнестійкості ЕІ 30 хвилин та сертифікатом відповідності, в порушення ДБН В.1.1-7 (підтверджується до виконання з 2015 року)
Виробничі приміщення та машинні зали не обладнати системою автоматичного пожежогасіння (вимога Додатку А Таблиця А.1 Державних будівельних норм ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»). Пропонується до виконання з 2018 року
двері підсобного приміщення навчального закладу виконати протипожежними з межею вогнестійкості ЕІ-30, які повинні мати сертифікат відповідності системи УКРСЕПРО;
Заборонити надання в орендне користування приміщень суб’єктам господарювання, без зареєстрованої в установленому порядку декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, що передбачено договорами оренди
висоту в просвіті дверей евакуаційних виходів І та ІІ поверхів виконати не менше 2х метрів (підтверджується до виконання з 2017 року)
Перевірку на герметичність сховища (згідно довідки про перевірку герметичності сховища) проводити щорічно (Гуртожиток №2 сховище №65025)
Будівлі в повній мірі забезпечити вогнегасниками
Усунути у навчальних корпусах № 1 та № 2, влаштування виступу на шляхах евакуації з висотою більше 0,05м, відповідно до вимог пункту 7.3.8 ДБН В.1.1-7:2016 "Пожежна безпека об'єктів будівництва".
Обладнати систему водопостачання та каналізації в ЗСЦЗ
Заборонити замикання на замок дверей евакуаційного виходу актового залу
Закрити кришками з негорючого матеріалу електро розподільчі коробки
Дерев'яні конструкції горища будівлі ДНЗ піддати вогнезахисному оброблянню (14.08.08р.)
Заборонити експлуатацію холодильника в приміщенні кухні з пошкодженою ізоляцією.
Заборонити користування пошкодженими розетками на першому поверсі
Демонтувати горючі матеріали облицювання (оздоблення) шляхів евакуаціїкоридору 4-го, 5-го та 6-го поверхів виробничого управління, пожежна небезпека яких нижча ніж: Г2, В2, Д2, Т2.
Вікна горища засклити
Поновити вказівник місця розташування пожежної водойми
глухі грати на вікнах приміщень 1 поверху виконати розпашними або легкозйомними
Висоту евакуаційного виходу (дверей) 20-го поверху офісно-лабораторного корпусу з гуртожитком влаштувати не менше ніж 2,0 м. (Вимога встановлена пунктом 7.2.7 ДБН В.1.1-7:2016).
надати технічний паспорт пристроїв захисту від блискавки, затверджений та погоджений з відповідними службами п. 8.4 р.7 «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів»; (пропонується до виконання з жовтня 2018 року);
Відновити систему водопостачання сховища
Провести протипожежний інструктаж
Відкоригувати в приміщенні гуртожитку поверхові плани евакуації людей на випадок пожежі (не зазначені символи: телефонів, переносних вогнегасників, знаки просторової орієнтації “Ви перебуваєте тут”, головних евакуаційних шляхів та запасних евакуаційних шляхів, основних та запасних виходів). На доповнення до схематичних планів евакуації додати інструкцію, що визначає дії персоналу щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Забезпечити приміщення електрощитової природною вентиляцією.
Приміщення електрощитової (ВРП0,4 кВ), відокремити протипожежними дверми з відповідною межею вогнестійкості в приміщенні майстерні.
Привести в справний стан пожежне водоймище
Обладнати трафаретними позначеннями (на стіні або у вигляді табличок): «220В» усі розетки, установлені в захисний споруді
заборонити знімання (обладнати) дверей які сполучають сходові клітини з приміщеннями поверху дошкільного навчального закладу
Персонал лікарні не володіє знаннями порядку дій під час виникнення пожежі, вказаних в інструкції про заходи пожежної безпеки
Наявну автоматичну пожежну сигналізацію привести в робочий стан. (НВК «ДНЗ – ЗШ I ст.» с.Калинівка)
Заборонити використання як опорних конструкцій побутового кондиціонеру горючі елементи конструкції рам у віконному отворі кабінету технолога цеху.
Встановити знаки для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння. (Опорний заклад Великомежиріцький ліцей)
Обладнати ванну з ГР, у районі правильної машини 7х1200, пристроєм аварійного зливання в підземний резервуар, розміщений поза будівлею
Призначити особу відповідальну за оповіщення.
Загальні коридори поверхів шляхів евакуації та евакуаційні виходи звільнити від матеріальних цінностей та утримувати вільними (пропонується до виконання з 2018)
В топковій з’єднання електричних проводів виконати за допомогою паяння або затискачів.
Відокремити поповерхові електрощитові, які розташовані на шляхах евакуації (в загальних коридорах) протипожежними перешкодами відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2016 «Пожежна безпека об'єктів будівництва». (пропонувалось до виконання з 14.06.2018р.)
Пожежний щит пофарбувати у відповідні кольори згідно з ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности»
провести знезараження води в ємностях за допомогою спеціальних знезаражувальних речовин (розчинів), з розрахунку 1 куб. м води 8 - 10 г хлорного вапна або 4 - 5 г порошку ДТС-ГК (пропонується до виконання з жовтня 2018 року);
Засклити вікна на горищі
Провести ремонт пожежного резервуару
В кабінетах №1,3 (вул. Центральна, 15) демонтувати кабелі прокладені по горючих основах конструкціях, або відокремити їх від горючої поверхні шаром негорючого матеріалу, який виступає з кожного боку проводу (кабелю) не менше ніж на 0,01 метра.
Пожежонебезпечні господарські та технічні приміщення (комори для зберігання горючих матеріалів тощо) відокремити протипожежними перегородками 1-го типу з відповідним заповненням прорізів. (Пропонується до виконання з 2006 р.)
Заборонити улаштування приміщення електрощитової у сходовій клітині
На дверях горищ, технічних поверхів, електрощитових, підвалів нанести вказівники місце зберігання ключів
Встановити двері сходових кліток у будівлі школи
У загальному коридорі будівлі школи демонтувати комору
Забезпечити контрольно-вимірювальнми приладами, що вказують на рівень вогнегасної речовини баки для зберігання вогнегасної речовини, для системи пінного пожежогасіння, що захищає приміщення маслопідвалів РКМ 1000, РКМ 340 ковальського цеху, забезпечити контрольно-вимірювальнми приладами, що вказують на рівень вогнегасної речовини ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту».
Забезпечити наявність об’єктової системи оповіщення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації
Демонтувати на шляхах евакуації облицювання стін (вагонку) з не визначеною групою горючості.
Надати відомості щодо ідентифікації потенційної небезпеки суб’єкту господарської діяльності.
Демонтувати тимчасові дільниці електромережі в приміщенні котельні
Провести очищення димоходу від сажі з відміткою у відповідному журналі (Котельня)
Чотири наявні вогнегасники забезпечити гнучкими рукавами/розтрубами
Забезпечити вхід до захисної споруди таким чином, щоб була можливість доступу особами з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення і мають недостатню пропускну спроможність. Обладнати вхід додатково дерев’яними або металевими трапами.
Заборонити експлуатацію приладу освітлення без суцільного захисного скла у пожежонебезпечній зоні правильної машини 8х800 дільниці відділочних ліній.
Забезпечити безперешкодний забір води з пожежного резервуару.
Дотримуватися терміни зберігання засобів радіаційного та хімічного захисту
Пожежні водойми відремонтувати та заповнити водою
Забезпечити повне укомплектування пожежного щита, до якого має входити вогнегасники – 3 шт., ящик з піском – 1 шт., багор або лом та гак – 2 шт., лопати – 2 шт., сокири – 2 шт..
Електрощитову обладнати сертифікованими проти-пожежними дверима.
Розробити план евакуації
Для працівників охорони (сторожів) ліцею розробити інструкцію
Визначитио для всіх будівель і приміщень виробничого, складського призначення ка-тегорію щодо вибухопо-жежної та пожежної небезпе-ки
Демонтувати горючі матеріали, які застосовуються для оздоблення стіни та стелі сходової клітини
Надати договір на технічне обслуговування наявної системи автоматичної пожежної сигналізації та виводу сигналу від приймально-контрольного приладу на пульт централізованого пожежного спостереження.
Встановити двері до сходової клітини на першому поверсі.
Систему протипожежного захисту будівлі лікарні (система автоматичної пожежної сигналізації, оповіщення, управлінням евакуацією) привести в працездатний стан. (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)
Привести у відповідність до встановлених вимог забезпечення працюючого персоналу засобами радіаційного та хімічного захисту.
В складському приміщенні їдальні прибрати горюче сміття та горючі матеріали.
Встановити на дверях сходових клітин пристрої для самозачинення та ущільнення у притворах.
Провести ремонт внутрішнього протипожежного водопроводу.
Зовнішню пожежну драбину пофарбувати (Навчальний корпус № 4)
Існуючі системи протипожежного захисту привести в працездатний стан і утримувати їх в постійній готовності до виконання роботи
Заборонити зберігання навалом в складських приміщеннях.
Виходи на покрівлю та горище виконати через протипожежні двері (люки) 2-го типу.
Відсутній технічний регламент із перевіряння та технічного обслуговування кожного виду системи протипожежного захисту згідно Додатку А.11.2.1
З’єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконати опресуванням, зварюванням, паянням або затискачами (Морг)
З приміщення котельні прибрати горючі матеріали яки знаходяться на відстані менше 1 м від електроустаткування та під електрощитами, та демонтувати світильники підвішені безпосередньо на струмопровідні проводи
Будівлю школи забезпечити адресним вказівником (назва вулиці, номер будинку)
Монтаж, введення до експлуатування і технічне обслуговування СПЗ не проводиться відповідно до вимог ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», а саме: приміщення будівлі обладнати системою оповіщення про пожежу
На шляхах евакуації (коридори) поверху демонтувати опорядження (облицювання) стін з будівельних матеріалів з невизначеними показниками щодо пожежної небезпеки в згідно вимогам пункту 7.3.3 ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва».
Дерев'яні конструкції горищ будівель обробити засобами вогнезахисту
В цокольному поверсі облицювання стін на шляхах евакуації виконати з негорючих матеріалів
Приміщення обладнати автоматичною пожежною сигналізацією (Кафедра військової підготовки (парк бойових машин))
Встановити передбачені проектом двері сходової клітини. (Пропонується до виконання з 2006 р.)
Приміщення забезпечити сертифікованими вогнегасниками відповідно до норм належності. (Пропонується до виконання з 2019 р.)
У всіх приміщеннях першого поверху грати повинні розкриватися, розсуватися або зніматися.
Люк виходу на горище встановити протипожежним
Провести перевірку блискавкозахисту будівлі навчального закладу.
Не допускати улаштування в об’ємі сходової клітини на рівні першого поверху приміщення.
Працівників забезпечити засобами індивідуального захисту органів дихання: 1 протигаз і 1 респіратор на особу і додатково 2% загальної кількості працівників
Не організовано підтримання експлуатаційної придатності систем протипожежного захисту організаціями, які мають відповідну ліцензію.
Очичтити від дерев під’їзди до будівель, споруд, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин.
Встановити показник до пожежного гідранту
Провести технічне обслуговування пожежних кран комплектів відповідно до вимог ДСТУ EN 671-3:2017 « Стаціонарні системи пожежогасіння. Кран-комплекти пожежні». (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Працівників об’єкту забезпечити засобами індивідуального захисту органів дихання від бойових отруйних речовин.
Присвоїти кожному вогнегаснику інвентарний номер. Пропонується до виконання з 2019 року.
ЗСЦЗ забезпечити відповідними лікарськими засобами
Пожежний насос № 3 відремонтувати
З одноповерхової будівлі розміщеної на території підприємства влаштувати 2-й евакуаційний вихід. (Вимога встановлена пунктом 7.2.4 ДБН В.1.1-7:2016).
В АЗПСМ с. Михайло-Лукашеве заборонити на шляхах евакуації опорядження (облицювання) стін та стель матеріалами (пластик) з невизначеними показниками щодо пожежної небезпеки
Приміщення школи обладнати автоматичною пожежною сигналізацією (підтверджується до виконання з 2010 року)
Забезпечити встановлення по всій території через кожні 50-100 м на відстані не більше ніж 10 м від води стенди (стійки) з рятувальними засобами (рятувальні пляжні круги з 15-метровим плавучим лінем, кінці Александрова) на яких нанесено назву об’єкта (пляжу) і напис «КИДАЙ ПОТОПАЮЧОМУ».
Заходи передбачені планом консервації та збереження спеціального обладнання, інженерних мереж та систем життєзабезпечення сховища виконати в повному обсязі.
Шляхи евакуації в приміщені школи забезпечити евакуаційним освітленням, яке підключити до незалежного джерела живлення.
Ліфтові холи відокремити протипожежними перегородками 1-го типу з відповідним заповненням прорізів протипожежними дверима 2-го типу з мінімальним класом вогнестійкості EI30.
Килимові доріжки на коридорах закріпити до підлоги та забезпечити помірно небезпечними щодо токсичності продуктів горіння
Вікна, що влаштовані з адміністративно-офісної будівлі до приміщення цеху ремонту локомотивів виконати протипожежними з класом вогнестійкості ЕІ-30 хвилин у відповідності з ДБН В.1.1-7
У сходових клітках на стінах зняти дзеркала, стенди, панно, інші горючі матеріали.
Другий та третій поверх будівлі обладнати системою пожежної сигналізації.
Будівлю захистити від прямих попадань блискавки
В другому корпусі замінити кабелі і проводи, які експлуатуються з пошкодженою або такою що в процесі експлуатації втратили захисні властивості, ізоляцією
Доповнити схематичні плани евакуації діями персоналу щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей у разі виникнення пожежі. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Усунути перепад висот в тамбурі евакуаційного виходу № 10. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Розробити схему оповіщення персоналу і населення про виникнення або загрозу виникнення аварійних ситуацій і аварій
Засклення дверей на шляхах евакуації головного виходу навчального корпусу № 8, виконати склом, що не дає скалки при руйнуванні
Коридори офісно-лабораторного корпусу з гуртожитком, в тому числі без природного освітлення відділені дверима від загальних холів кожного поверху обладнати системами протидимного захисту відповідно до пункту 10.2.4 ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту».
Приміщення аудиторії на четвертому поверсі забезпечити другим евакуаційним виходом (Навчальний корпус № 1)
Привести в робочій стан пожежні кран-комплекти на 2, 3 поверсі головного корпусу № 1
Двері виходу з гуртожитку виконати такими щоб відкривалися в напрямку виходу (Гуртожиток № 3)
У підвальному приміщенні вхід у майстерню, де використовуються горючі матеріали, ізолювати від загальних сходових кліток.
Не забезпечено фарбування сходів, що ведуть на покрівлю навчального корпусу
Відділити протипожежними дверима з мінімальним класом вогнестійкості ЕІ 30 від інших приміщень приміщення електрощитової на 1-му поверсі гуртожитку, відповідно до вимог пункту 10.3.6 ДБН В.2.2-9:2018 «Громадські будинки та споруди. Основні положення», пункту 6.4 табл. 3 ДБН В. 1.1-7-2016 "Пожежна безпека об'єктів будівництва".
Територію обладнати протипожежним водопостачанням для зовнішнього пожежогасіння.
Приміщення гуртожитку забезпечити другим евакуаційним виходом.
Влаштувати огородження за периметром покрівлі будівлі (виступаючих частин)
Дерев’яні конструкції горищних приміщень житлового будинку обробити вогнезахисною сумішшю із складанням акту про виконані роботи;
Встановити протипожежний люк з межею вогнестійкості EI 30 виходу на покрівлю
Відгалужувальні та з’єднувальні коробки в примі-щенні мягкого спортивного залу та підвалу закри-ти кришками з негорючих або важкогорючих матеріалів.
Привести у працездатний стан пожежний гідрант
Дообладнати приміщення школи (підвальне приміщення, ІІІ-й поверх, столова, тощо) системою оповіщення людей та управління евакуацією у відповідності до ДБН В.2.5-56 "Системи протипожежного захисту" з урахуванням вимог ДБН В 2.5-23-2003, ПУЕ, ДНАОП 0.00-1.32-01.
надати паспорти на силові кабельні лінії трансформаторної підстанції відповідно до п. 2.3 р.7 «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів» (пропонується до виконання з жовтня 2018 року);
Створити об’єктову систему оповіщення в закладі освіти. з її обов’язковою інтеграцією до відповідної місцевої та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення
Розробити план основних заходів цивільного захисту на надзвичайні ситуації техногенного характеру, спрямовані на їх запобігання або усунення
Забезпечити розташування внутрішнього пожежного кран-комплекту в доступних місці
Заборонити захаращення підвальних приміщень гуртожитку горючим сміттям (віконні рами, вата, сміття)
Відповідальному за пожежну безпеку на об’єкті визначити необхідну кількість та тип первинних засобів пожежогасіння окремо для поверху та приміщення відповідно з наказом МВС №25 від 15.01.2018 “Про затвердження Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників”.
Плани евакуації виконати на фотолюмінісцентній основі відповідно до п.10.7 ДСТУ 7313-2013
ширину сходових маршів евакуаційної сходової клітини виконати не менше за 1,2 метра
Демонтувати тимчасову електромережу, яку використано для підключення холодильника (кімната 307)
Встановити двері камер пічних трансформаторів протипожежними з межею вогнестійкості згідно вимог ДБН В.1.1-7-2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва».
Заборонити улаштування та експлуатація тимчасових електромереж на третьому четвертому поверсі
Встановити пожежні кран-комплекти так щоб забезпечувалося зручність приєднання рукава
Посадовим особам пройти навчання, протипожежний інструктаж
Не обладнано автомобільну зливо-наливну естакаду твердим водонепроникним покриттям, огороджене по периметру бортиком висотою 200 мм і уклоном не менше 20% в бік лотків в супереч з пунктом 5.19 ВБН В.2.2-58.2-94 «Проектування складів нафти і нафтопродуктів з тиском насичених парів не вище 93,3 кПа».
Відновити протипожежний запас води пожежного резервуару. (Копитівський НВК «ЗШ I-III ст. ДНЗ»)
Забезпечити евакуаційними виходами з другого поверху. (спортзал)
Передбачити заходи по заміні або капітальному ремонту фільтровентиляційного обладнання сховища.
Заборонити використання побутових електронагрівальних приладів (чайники, мікрохвильові печі, тощо) без підкладання під них негорючих теплоізоляційних підставок;
Виконати обгородження території резервуарного парку огорожею з негорючих матеріалів не менше 2 м заввишки Пропонується до виконання з 18.02.2019 року
заборонити користування пошкодженими розетками та електричними вимикачами
Обладнати системою оповіщення людей про пожежу та управління евакуюванням людей ІІІ типу відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захис-ту». (пункт 10. таблиці Б.1) приміщення головного корпусу.
Призначити відповідальну особу за пожежну безпеку приміщень гуртожитку, а також за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту
Приймально-контрольні прилади системи пожежної сигналізації вивести на пульти пожежного спостерігання.
Двері виходу на горище не утримуються зачиненими. На дверях не вказано місце зберігання ключів.
Виконати вогнезахисну обробку дерев’яних елементів горищних покриттів (крокв і лат) будівлі зі складанням відповідних актів ліцензованою підрядною організацією чи ліцензованим суб’єктом господарської діяльності
Забезпечити проходження функціонального навчання керівного складу з питань цивільного захисту.
Відділити відсіки та в цілому кабельний тунель № 14 протипожежними дверима сертифікованими в України з межею вогнетривкості не менше ЕІ 45
Виконати обслуговування немеханізованого пожежного ручного інструменту, розміщений на території РСУ у складі комплектації пожежного щита.
Виходи на горище передбачити через протипожежні люки 2-го типу розмірами не менше ніж 0,6 х 0,8 м.
Відділити протипожежними дверима 2-го типу з межею вогнестійкості не менше ЕІ30, пожежонебезпечні приміщення (комори, венткамери, склади, архіви) від інших приміщень відповідно вимогам пункту 4.10 ДБН В.2.2-10:2001 пункту 10.3.6 ДБН В.2.2-9:2018
Пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум). (Пропонується до виконання з 13.01.2020)
Встановити пристрої для самозачинення дверей на сходових клітинах та в коридорах навчального корпусу. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Шляхи евакуації (коридор) кафе «Обеденка» на 4 поверсі звільнити від різних матеріалів та обладнання. (Пропонується до виконання з 2018 року)
Другий поверх приміщень в лабораторному корпусі Б забезпечити другим нормованим евакуаційним виходом.
З черговим персоналом провести навчання щодо порядку виклику підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту та дій у разі виникнення пожежі.
Провести перевірку засобів індивідуального захисту на придатність до використання (Гуртожиток)
Апарат відключення (вимикач) освітлювальної мережі книгосховища винести поза межі (ззовні) вказаного приміщення. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Забезпечити проведення своєчасного обслуговування та технічну експлуатацію електрообладнання і електромереж, проведення профілактичних оглядів, планово-попереджувальних ремонтів відповідно до вимог ПУЕ, Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Мінпаливенерго України від 25 липня 2006 року № 258, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за № 1143/13017 (у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 13 лютого 2012 року № 91) (далі - ПТЕ), Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 09 січня 1998 року № 4, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 10 лютого 1998 року за № 93/2533. (Пропонується до виконання з 22.05.2019)
провести розрахунки допустимого струмового навантаження
Обладнати захисну споруду вентиляцію з механічним спонуканням
оформлення дверцят шаф пожежних кранів виконати згідно вимог ГОСТ 12.4.026-76, в т.ч. після літерного індексу «ПК» вказати порядковий номер крана та номер телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів (пропонується до виконання з 2013 року)
Існуючу систему автоматичної пожежної сигналізації привести в працездатний стан;
двері складських (підсобних) приміщень (електрощитових та вентиляційних камер) виконати протипожежними з межою вогнестійкості не менше 30 хвилин (ЕІ-30) та сертифікатом відповідності системи УкрСЕПРО (пропонується до виконання з 2016 року);
Розподільчу коробку (дозу) в підвальному приміщені закрити кришкою з негорючих матеріалів
На видимих місцях вивісити плани евакуації, які відповідють дійсності та затверджені керівником об’єкту (пропонується до виконання з 2018 року);
Передбачити засоби для знезараження води у ємностях.
Встановити протипожежні двері в отвору протипожежної перешкоді, яка відокремлює електрощитову
Обладнати під'їзд з твердим покриттям до пожежного резервуару
Систему внутрішнього протипожежного водогону виконати відповідно вимогам ДБН В.2.5-64:2012 "Внутрішній водопровід та каналізація". (пропонувалось до виконання з 14.06.2018р.)
не надано протоколи випробувань горючих матеріалів щодо пожежної небезпеки за показниками пожежної безпеки вище ніж Г1, В1, Д1, Т2 та індексом поширення полум’я не більше 10, які використовуються для кріплення підвісної стелі (пропонується до виконання з 2016 року);
заборонити зачинення дверей евакуаційних виходів на внутрішні запори, які не відчиняються зсередини без ключа
Не виконано монтаж в приміщеннях гуртожитку автоматичних систем протипожежного захисту. ДБН В 2.5-56:2014
Відділити коридори вестибюлів, поверхів хірургічного корпусу від сходової клітки дверима обладнаних ущільненнями в притулах
Приміщення в якому розміщені пожежні насосні установки відокремити протипожежними перегородками 1-го типу з відповідним заповненням прорізів. (Пропонується до виконання з 2019 р.)
Поновити плани евакуації на випадок пожеж з будівлі Підлісецької філії Бабинського ліцею. Пропонується до виконання 2013 року.
Заборонити використання як опорні конструкції горючі елементи конструкцій рам замість монтажних кріплень заводського виготовлення або інших металевих конструкцій при встановленні кондиціонера у віконному отворі (АБК дільниці феросплавів та кольорових металів, АБК дільниці механізованих складів).
Виконати чистку горючих відкладень нутрі конструкцій витяжних пристроїв, апаратів, трубопроводів згідно технологічного регламенту та зафіксувати дані роботи у відповідному журналі.
Забезпечити освітлювання у темний час доби, адресного вказівника (назва вулиці, номер будинку). (Пропонується до виконання з 24.07.2019)
Провести паспортизацію потенційно небезпечного об’єкту, копію паспорту надати до ГУ ДСНС України у Запорізькій області.
Забезпечити необхідною кількістю води для зовнішнього пожежогасіння відповідно до вимог пункту 6.2.3 таблиці 4 ДБН В.2.5-74:2013 будівлі житлових корпусів № 1, №2, приміщень будівлі адміністративно-побутового корпусу, їдальні, ігрової кімнати.
Відновити електроосвітлення в усіх приміщеннях сховища.
Відокремити електрощитові, які розташовані в столярній майстерні від приміщення майстерні протипожежними перешкодами. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Заборонити користування світильниками із знятими ковпаками (розсіювачами) на сходовій клітині, що веде до підвального приміщення. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
На території забезпечити освітлення зовнішньої пожежної драбини (Навчальний корпус № 4)
Забезпечити пожежні кран-комплекти отворами для провітрювання. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
В приміщенні спальні середньої групи «Пізнайко» обладнати електричний світильник з лампою розжарювання захисним суцільним ковпаком.
Приміщення теплогенераторної забезпечити 2-ма порошковими вогнегасниками масою заряду 6 кг кожен.
Заборонити розташовування у тамбурах евакуаційних виходів навчального корпусу № 1 та гуртожитку зберігання, у тому числі тимчасового, інвентарю та матеріалу.
Забезпечити лінії живлення побутових кондиціонерів автономними пристроями електричного захисту незалежно від наявності захисту на загальній лінії, яка живить групу кондиціонерів у приміщеннях другого поверху будівлі.
Забезпечити приміщення відповідними інструкціями щодо порядку забезпечення техногенної безпеки та дій працівників об’єкту у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Заклад забезпечити зовнішнім протипожежним водопостачанням згідно з вимогами будівельних норм.
Провести перевірку працездатності пожежних гідрантів з оформленням акту.
Відокремити приміщення архівосховища протипожежними перешкодам (4-й поверх хірургічного корпусу) відповідно до вимог пунктів 6.4, 6.5, 6.17, таблиця 3 ДБН В.1.1-7-2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва».
Визначити та виконати надписи на вхідних дверях складських та виробничих приміщеннь категорію щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки а також клас зони за НПАОП 40.1-1.32-01
Демонтувати облицювання стін на шляхах евакуації будівельними матеріалами з вищою пожежною небезпекою ніж Г2, В2, Д2, Т2 всупереч вимогам підпункту "б" пункту 7.3.3 ДБН В.1.1-7:2016 "Пожежна безпека об'єктів будівництва"
Зазначити на поверхових планах евакуації: - знаки просторової орієнтації; - символи головного та запасних евакуаційних виходів; - правильні символи вогнегасників та пожежних кран-комплектів)
Провести ідентифікацію об'єкту.
Заборонити розміщення електророзеток, вимикачів на горючій основі (конструкції) в коридорі 2-го поверху.
Евакуаційний вихід на першому поверсі з будівлі лікарні заборонити влаштовувати через розсувні двері, які під час пожежі вручну не відкриваються та не функціонують як розтульні двері, відповідно до вимог пункту 7.2.2 ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва. Загальні вимоги»
Забороняється улаштування та експлуатація тимчасових електромереж у котельні. (Пропонується до виконання з 13.01.2020)
Особою, відповідальною за пожежну безпеку на об'єкті, завести журнал обліку вогнегасників.
Встановити модульні системи локального пожежогасіння для гасіння пожеж при загорянні жиру в зонах з кухонним обладнанням. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
В цокольному поверсі пожежний кран-комплект розміщений у вбудованій або навісній шафі, який повинен мати отвір для провітрювання і пристосовання для опломбування та візуального огляду їх без розкривання
пожежні кран-комплекти не мають отворів для провітрювання, на всіх пожежних шафах вказати після літерного індексу «ПК» порядковий номер крана та номер телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів (підтверджується до виконання з 2019 року)
В коридорах корпусу плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі привести у відповідність до ви-мог.
електрообладнання в пожежонебезпечних зонах виконати з нормованим ступенем захисту класу зони (пропонується до виконання з 20.032019);
Пожежний щит, забезпечити вогнегасниками - 3 шт., ящиком з піском - 1 шт., протипожежним покривалом - 1 шт., багром або ломом та гаком - 2 шт., лопатами - 2 шт., сокирами - 2 шт. (Гуртожиток №8)
Ознайомити адміністрацією об’єкта громадян, що мешкають в гуртожитку, з основними вимогами пожежної безпеки (під розпис).
Надати акти схованих електромонтажних робіт
Визначити пожежну небезпеку облицювання стін в НВК (головний вхід)
Забезпечити технічне обслуговування системи пожежної сигналізації
Заборонити експлуатацію світильників зі знятими ковпаками (розсіювачами) у підвальних приміщеннях (Хірургічний корпус)
Обладнати пристроями для самозачинення дверей сходових кліток, коридорів, холів, тамбурів.
Забезпечити відкривання дверей евакуаційних виходів з загальних коридорів безпосередньо на сходову клітину у напрямку виходу (гуртожиток).
В будівлі по вул. Чернишевська, 20провести вогнезахисне оброблення дерев’яних елементів горищних покриттів (крокви, лати).
Забезпечити зовнішнє протипожежне водопостачання об’єкта
Світлові покажчики «Вихід» привести у справний стан.
Вихід на горище будівлі обладнати протипожежним люком з відповідною межею вогнестійкості.
Заборонити використання електрочайників в не відведених для цього місцях
На шляху евакуації на 2-му поверсі з їдальні демонтувати влаштований перепад висот який більше ніж 0,05 м., що суперечить вимогам ДБН В.1.1-7:2016
Встановити в приміщенні актового залу навчального корпусу світлові покажчики «Вихід»
Демонтувати глухі грати, встановлені на вікнах приміщень на першому поверсі спального корпусу.
Заборонити встановлення розеток на горючій основі без підкладання під них суцільного не горючого матеріалу, що виходить за межі обладнання не менше ніж на 0,01 метр у приміщенні каб. № 398-б, 492 та 290. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Демонтувати горюче облицювання стін в коридорі.
Шість наявних вогнегасників забезпечити гнучкими рукавами/розтрубами
Виконати ввід силового кабелю в будівлю спортивного залу згідно вимог ПУЄ
Ліфти виконати так чином щоб у разі пожежі вони опускалися на перший поверх які відкривалися та вимикалися. (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)
Не допускати (заборонити) улаштування та експлуатація тимчасових дільниць електромереж в приміщеннях будівлі лікарні (подовжувачі тощо). (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)
Звільнити від блокуючи елементів та дерев автомобільні дороги, проїзди й проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння (Навчальний корпус № 7)
Демонтувати горюче облицювання стін загальних коридорів 3-го поверху (шляхів евакуації) .
Не допускати замикання на замки дверей евакуаційних виходів з приміщення магазину «JYSK».
Наявні системи протипожежного захисту утримувати справними та в постійній готовності до виконання роботи.
До початку основних будівельних робіт новобудова не забезпечена протипожежним водопостачанням від пожежних гідрантів на водогінній мережі або з резервуарів (водойм).
Демонтувати в навчальному закладі в кабінетах хімії,початкових класів,української мови,дошкільної групи внутрішнє опорядження стін яке виконано з горючого матеріалу що зменшує клас вогнестійкості конструкцій.
Відремонтувати пожежне водоймище закладу.
Наявні пожежні щити укомплектувати необхідними засобами пожежогасіння, з розрахунку: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., покривало з негорючого теплоізоляційного матеріалу або повсті розміром 2 x 2 м - 1 шт., гаки - 3 шт., лопати - 2 шт., ломи - 2 шт., сокири - 2 шт. (Світанівський НВК «ЗШ I-II ст. ДНЗ»)
Приєднати пожежний рукав в пожежній шафі до пожежного крану. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Заборонити експлуатацію світильників зі знятими ковпаками, а саме: - у підвальному приміщенні; - у приміщенні електрощитової.
Умови Експлуатації електроустановок повинні відповідати вимогам ПУЕ, Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, (далі - ПТЕ), Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів.
Висота та ширина у просвіті евакуаційного виходу дверей, які ведуть зі сходових кліток не відповідає діючим вимогам законодавства
Укласти договір на технічне обслуговування систем протипожежного захисту (у приймальному та ендикрологічному відділеннях)
На шляхах евакуації в головному корпусі демонтувати горючі матеріали для облицювання стін та стелі. (Пропонується до виконання з 2019 року)
Влаштувати другий евакуаційний вихід з приміщення ІІ – го поверху будівлі. Пропонується до виконання з 11.04.2018 року
Обладнати будівлю навчального закладу блискавкозахистом.
Автоматичну пожежну сигналізацію вивести на пульт централізованого спостереження
Демонтувати приміщення (комору) під сходовою клітиною евакуаційного виходу № 6 . (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Вивісити інструкції про заходи пожежної безпеки в приміщеннях навчальних класів, коридорах, котельні школи.
Пожежні щити до забезпечити первинним протипожежним інвентарем згідно норм належності.
Закрити світильники з лампами розжарювання захисним суцільним склом (компресорна, регістратура, зуботехнічна лабораторія).
Стіни шляхів евакуації звільнити від горючих матеріалів (Гуртожиток № 2)
Встановити евакуаційне освітлення біля виходів безпосередньо назовні будівлі.
Заборонити зберігання у приміщенні котельні використаної пустої тари з-під ГР .
Дерев’яні конструкції даху складської будівлі не оброблено вогнезахисним розчином з складанням відповідного акту. (Пропонується до виконання з 29.06.2018)
Тривожні сповіщення від приладів приймально-контрольних пожежних систем протипожежного захисту приміщень ДНЗ вивести на пульти пожежного спостерігання відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту».
Заборонити експлуатацію світильнику зі знятим ковпаком (розсіювачем) в приміщенні електрощитової.
надати підтверджуючі матеріали на покриття підлоги (лінолеум) коридору терапевтичного відділення об’єкта, щодо токсичності продуктів горіння, димоутворювальної здатності та групи поширення полум'я.
Надати документи по введенню до експлуатування системи пожежної сигналізації та оповіщення. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Не допускати знімання дверей сходових клітин. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Демонтувати горючі матеріали з невизначеною пожежною небезпекою якими оздоблені шляхи евакуації (пропонується до виконання з 2017 року);
Укомплектувати сховище документацію.
Встановити на в’їзді до території цеху схему території.
Оснастити аварійним освітленням приміщення насосної станції відповідно до пункту 8.1.11 ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту".
Демонтувати у коридорі першого, другого поверху, сходових клітин АПК опорядження (облицювання) стін та стель матеріалами з нижчою пожежною небезпекою, ніж Г2, В2, Д2, Т2.
Провести вогнезахисну обробку сцени актового за-лу, що забезпечує I групу вогнезахисної ефективності зі складанням відповідного акту.
Здійснити обов’язковове страхування членів пожежної дружини.
На вікнах приміщень, заборонити встановлення глухих грат (Навчальний корпус № 4)
Демонтувати тимчасову електромережу, за допомогою якої здійснено підключення холодильника в першому холі четвертого поверху
Для гасіння пожеж при загорянні жиру в зонах з кухонним обладнанням (плити; сковороди; фритюрниці; тощо; системи витяжної вентиляції), в їдальні школи встановити АСПГ (підтверджується до виконання з 2016 року);
Встановити двері в сходових клітках
Розробити інструкції з експлуатації фреонових установок відповідно до вимог п.2.3 розділу ІІ НПАОП 0.00-1.51-88 Правила устройства и безопасной эксплуатации фреоновых холодильных установок
Виконати обробляння засобами вогнезахисту дерев’яних елементів горищних покриттів (крови, лати)
Визначити димоутворювальну здатність та групу горючості килимів і килимкових доріжок
Демонтувати облицювання стін на шляху евакуації яке виконане з горючого матеріалу.
Відремонтувати систему внутрішнього водопроводу
надати акти щодо приймання в експлуатацію системи оповіщення про пожежу та управлінням евакуації людей. Підтверджується до виконання з 20.07.2018;
Експлуатацію та утримання електрообладнання захисної споруди привести у відповідність вимогам чинного законодавства у сфері улаштування електроустановок.
приміщення електрощитової кімнати забезпечити відповідними засобами пожежогасіння (пропонується до виконання з 2017 року);
Димову трубу обладнати іскрогасником.
Забезпечити рятувальний пост рятувальниками відповідно до категорії рятувального посту
Котельню відділити від суміжних приміщень протипожежними перегородками з заповненням прорізів відповідними протипожежними дверима.
Двері на шляхах евакуації перенавісити з урахуванням їх відчинення по ходу евакуації (пропонується до виконання з 2018 року);
У віконні прорізи сходових кліток встановити вікна з фрамуги що відчиняються площею не менше за 1,2 м2 на поверх.
В актовій залі усі горючі декорації та сценічне оформлення обробити вогнезахисними засобами.
Заборонити експлуатацію світильника зі знятим ковпаком в приміщенні для зберігання інвентарю та матеріалів
Демонтувати опорядження стін коридору АПК від горючих матеріалів, а також від матеріалів з не визначеними показниками пожежної небезпеки: горючістю, займистістю, димоутворювальною здатністю та токсичністю відповідно до вимогам пункту 7.3.3 розділу 7 ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва».
Забезпечити обслуговуючий персонал електричними ліхтарями. на випадок відключення електроенергії
Шляхи евакуації звільнити від захаращення матеріальними цінностями
Електромережу виконати згідно вимог ПУЕ в підвальному приміщені
Провести дерев’яні конструкції даху будівлі обробленням вогнезахисною сумішшю
Виділити не менше ніж 0,5 відсотка обсягу валового доходу для проведення необхідних заходів цивільного захисту.
Демонтувати приміщення комори у сходовій клітці на першому поверсі. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Завести журнал реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки для працівників які приймаються на роботу та за місцем роботи (навчальні корпуси, гуртожитки, допоміжні приміщення). (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
Демонтувати грати на вікнах першого поверху так щоб була можливість їх розкриття, розсування або знімання.
Територію та приміщення фельдшерско-акушерский пунктів забезпечити первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками), відповідно до розрахунку відповідального за пожежну безпеку (Пропонується до виконання з 2017 року)
Забезпечити заповнення отвору в протипожежній перешкоді, яка відокремлює електрощитову.
Надати погоджену ідентифікацію потенційної небезпеки об’єкта з урахуванням усіх чинників небезпеки (пропонується до виконання з 24.11.2017).
Забезпечити проведення лабораторних досліджень якості питної води
Електророзетки, вимикачі, які встановлені на горючих основах (конструкцій) демотувати або підкласти під них суцільний негорючий матеріал, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра
Приміщення електрощитової розділити від інших приміщень протипожежними дверима з нормованою межею вогнестійкості, а саме, на 1-му поверсі закладу. (Під час експлуатації об’єкта не допускається знижувати клас вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах) (Забороняється влаштовувати незаповнені отвори в протипожежних перешкодах, які відокремлюють електрощитові). (Пропонується до виконання з 22.05.2019)
Пофарбувати трубопроводи в колір залежно від виду системи (опалення – коричневий, водопостачання – зелений, каналізація та електропроводка (у трубах) – чорний, пожежогасіння – червоний).
На сходовій клітці прилади опалення розмістити на висоті не менше 2,2 м. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Забезпечити вогнегасники, які експлуатуються обліковими (інвентарними) номерами за прийнятою на об’єкті системою нумерації
7 наявних вогнегасників забезпечити гнучкими рукавами/розтрубами (залежно від типу)
Встановити на монтажні кріплення заводського виготовлення або на металеві кріплення кондиціонери у віконні отвори у приміщенні каб. № 104 та 209. (Пропонується до виконання з 01.09.2018)
В приміщеннях установи встановити (оновити існуючі) куточки щодо дій персоналу об’єкта у разі виникнення надзвичайної ситуації або інших нестандартних подій у побуті.
Для інформування населення про небезпеку, яка загрожує населенню від небезпечного об'єкту (газової котельні), забезпечити встановлення по периметру території попереджувальних знаків, електронних інформаційних табло тощо
Виконати вогнезахисну обробку дерев’яних елементів крівель (крокв і лат) будівель закладу зі складанням відповідного акту.
Обладнати інформаційно-довідковий куточок з питань цивільного захисту відповідно до пункту 13 ПКМУ від 26 червня 2013 р. N 444 «Порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях».
Виконати металеві ґрати на вікнах приміщень на першому та другому поверсі навчальних корпусів № 1 та № 2 розкривними, розсувними або з ємними.
Заключити договір на виведення приймально-контрольних приладів системи пожежної сигналізації на пульти пожежного спостерігання.
Не допускати розміщення на технічному поверсі (6 поверх) складських дільниць
Забезпечити проведення перевірки технічного стану джерела зовнішнього протипожежного водопостачання (пожежного резервуару) з оформленням відповідного акту згідно до вимог Наказу МВС від 15.06.2015 № 696 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 липня 2015 р. за № 780/27225 «Про затвердження Інструкції про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання»
Не допускати захаращення шляхів евакуації (на першому поверху аптечний пункт, перегородка)
Встановити інформаційні стенди з матеріалами щодо запобігання нещасним випадкам на воді, плакатами «УЧИСЬ ПЛАВАТИ», «СПОСОБИ РЯТУВАННЯ», порадами відпочивальникам щодо правил поводження на воді, прийому сонячних ванн, прийомів саморятування та надання домедичної допомоги потерпілим, а також номерами телефонів підрозділів екстреної медичної допомоги населенню, правоохоронних органів, територіальних органів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Системи протипожежного захисту утримувати справними
Забезпечити приєднання пожежних плоскоскладальних рукавів до кранів та стволів на всіх поверхах гуртожитку
ДНЗ забезпечити зовнішнім протипожежним водопостачанням. (Вимога встановлена пунктом 6.2.1 глави 6.2 ДБН В.2.5-74:2013).
Заборонити розміщення саун в підвальному поверсі. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Забезпечити вогнегасники направляючим раструбом відповідно до паспорту у корпусі А, Б
Укомплектувати пожежні щити цеху: вогнегасниками - 3 шт., ящиком з піском - 1 шт., покривалом з негорючого теплоізоляційного матеріалу або повсті розміром 2 х 2 м - 1 шт., гаками - 3 шт., лопатами – 2 шт., ломами – 2 шт., сокирами – 2 шт.
Виконати осі вихідного отвору патрубка усіх пожежних кран-комплектів щоб не створював різкий залом пожежного рукава у місці його приєднання.
У вікнах зовнішніх стін сходової клітки влаштувати фрамуги, що відчиняються та мають площу не менше 1,2 м2 на поверх. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Провести повторно ідентифікацію потенційно-небезпечного об'єкту та узгодити її з державним інспектором (вказати наявність трансформаторної підстанції, акумуляторні батареї та інших чинників небезпеки).
Ввести в експлуатацію автоматизовану систему раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та систему оповіщення населення у разі їх виникнення.
Систему пожежної сигналізації ввести в експлуатацію
Здійснити лабораторні випробування засобів радіаційного захисту
Організувати проведення перевірок придатності для використання засобів індивідуального захисту органів дихання.
Звільнити шляхи евакуації в загальному коридорі на 2-му поверсі гуртожитку від горючих матеріалів;
Водонапірну башту забезпечити під’їздом з твердим покриттям.
Приміщення закладу (крім відділення МРТ та урологічного відділення) обладнати системами протипожежного захисту
Зовнішню вертикальну драбину типу П1 обладнати дугами через кожні 0,7 м з радіусом заокруглення 0,35 м і з центром, віддаленим від драбини на 0,45 м. (Пропонується до виконання з 2016 року)
Виконати укріплення шлаком, гравієм або іншими матеріалами ґрунтових доріг для проїзду пожежних автомобілів будь-якої пори року до будівель, споруд та вододжерел.
Прибрати або надати документи про підтвердження показників щодо токсичності продуктів горіння, димоутворювальної здатності та відповідності групам поширення полум'я РП1, РП2 на килимові покриття що використовуються для покриття підлоги у приміщеннях дошкільного навчального закладу. (Килими, килимові доріжки й інше покриття підлоги у приміщеннях з одночасним перебуванням 50 та більше осіб, коридорах, на сходових клітках повинні бути помірно небезпечними щодо токсичності продуктів горіння, мати помірну димоутворювальну здатність та відповідати групам поширення полум'я РП1, РП2) (Пропонується до виконання з 22.05.2019)
Приміщення де встановлено комп’ютерне обладнання забезпечити необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння (вуглекислотним вогнегасником з величиною заряду вогнегасної речовини не менше 3 кг)
Вікна у зовнішніх стінах сходових кліток типу СК1 не відкриваються.
Демонтувати горючу будівельну вагонку з невстановленими показниками пожежної безпеки на стінах вздовж коридорів навчального закладу.
Провести комісійну перевірку стану вогнезахисного покриву (просочення) дерев’яних конструкцій горища, скласти акт перевірки технічного стану вогнезахисного покриву (просочення) дерев’яних конструкцій горища
Висоту проходу на шляху евакуації з приміщення буфету виконати не менше 2,0 метрів. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Здійснити перевірку стану вогнезахисного покриву (просочення) горищних елементів ліцею
Дерев’яні конструкції горищного приміщення піддати вогнезахисному оброблянню відповідно до вимог
У парильній влаштувати протипожежні перфоровані сухотруби, які повинні бути приєднані до внутрішнього водопроводу, ручний пуск яких можна здійснювати від пристроїв встановлених за межами парильного відділення. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Встановити на дверях евакуаційного виходу з І-го поверху внутрішній запір, який відчиняється з середини без ключа.
Укомплектувати відповідними медичними препаратами аптечку першої медичної допомоги
В приміщенні школи відремонтувати автоматичну пожежну сигналізацію.
Пожежні насоси привести в робочій стан. (Пропонується до виконання з 2017 р.)
Надати акт проведення прихованих робіт по прокладанню жил електропроводів по горючим основам (актова зала, лабораторія кухарів).
Демонтувати складське приміщення в об’ємі сходової клітини
Лікарню забезпечити ношами з розрахунку одні ноші на 5 хворих та пристроями фільтрувальними для саморятування під час пожежі з розрахунку на максимальну кількість хворих та окремо для обслуговуючого персоналу. (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)
Здійснити технічне обслуговування та спостерігання за наявною системою протипожежного захисту у приміщенні дитсадка
Не допускати заміну скла, що не дає скалок при руйнуванні, на звичайне у дверях на шляху евакуації.
Влаштувати другий евакуаційний вихід з третього поверху по самостійних (окремих) шляхах евакуації
Забезпечити автономним пристроєм електричного захисту всі побутові кондиціонери у будівлі АПК
пожежні крани, які розміщені у вбудованих або навісних шафах, обладнати отворами для провітрювання і прситосуванням для опломбування та візуального огляду їх без розкривання (пропонується до виконання з 2016 року);
Евакуаційні виходи забезпечити світловими покажчиками «Вихід» які повинні бути приєднані до мережі евакуаційного або аварійного освітлення. Найменша освітленість повинна бути 0,5 лк на підлозі при¬міщення відповідно до ДБН В.2.2.3-97 п. 4.25
З’єднувальні коробки освітлювальної електромережі закриті кришками з негорючого матеріалу Запропоновано до виконання з 07.12.2017 року
Забезпечити грати на вікнах третього відділення які є суцільними змогою відкривання та розсування .
Розробити ПЛАС на газове господарство у відповідності вимог пункту 3.30 розділу V НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання».
Заборонити зниження класу вогнестійкості несучих конструкцій сходової клітки (07.03.2019)
Черговий персонал спального корпусу, а також їх мешканців забезпечити індивідуальними засобами захисту органів дихання для організації евакуації в разі виникнення пожежі
Встановити демонтований електроручний вентилятор системи вентиляції сховища
Водонапірну башню пристосувати для забору води
Електромережу школи перевірити на опір та якість ізоляції.
Обладнати відповідними комунікаціями ЗСЦЗ
Пожежні кран-комплекти розмістити у вбудованих або навісних шафках, які мають отвори для провітрювання і пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання. При виготовленні шаф рекомендовано передбачити в них місце для зберігання двох вогнегасників. На дверцятах шаф, в яких знаходяться вогнегасники, нанести відповідні покажчики за ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» та ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности»
Встановити відповідні комунікації в ЗСЦЗ
Об’єкт забезпечити необхідною кількістю вогнегасників відповідно до типових норм належності
Люк виходу на покрівлю встановити протипожежними
Здійснити експлуатування і технічне обслуговування СПЗ будівлі лікарні відповідно до вимог ДБН В.2.5-56:2014 додаток «Ж» «Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту» (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)
Електромережу в підвальному приміщенні влашувати згідно вимог ”Правил улаштування електроустановок”.
Провести ремонт пожежної водойми № 2.
З метою проведення заходів із запобігання виникненню пожеж та організації їх гасіння на об’єкті застрахувати добровільну пожежну охорону.
Запас води у пожежному водоймищі (ПВ) відновити у встановлений строк .
Пожежний резервуар поновити водою.
Встановити світловий покажчик "Вихід" над дверима другого евакуаційного виходу з приміщення.
Провести в встановленому порядку ідентифікацію з урахуванням всіх джерел небезпеки на визначення потенційної небезпеки об’єкта (ПНО) та об’єкта підвищеної небезпеки (ОПН). (Пропонувалось до виконання з 20.11.2017р.)